hokery barowe

Wszelkie trendy, również te meblowe, idą wciąż do przodu. Czas kiedy do ich budowy wykorzystywano europalety przeminął, teraz na topie jest … beton. Betonowe meble coraz częściej możemy spotkać w nowoczesnym stylu wystroju wnętrz, dlaczego tak jest?

Nietypowo wykonane hokery barowe

hokery baroweOdpowiedzią na to pytanie może być ich trwałość osiągana za pomocą zbrojenia włóknem szklanym, znacznie wydłużającym żywotność tego surowca. Materiał ten szczególnie zastosowanie ma w stylu loftowy, chociaż ostatnimi czasy często wkrada się także do minimalistycznych wnętrz i surowego wystroju industrialnego. Popularne stało się wykorzystanie betonu w połączeniu z drewnem, w ten sposób otrzymujemy zupełnie niespotykane stołki barowe, które coraz częściej wypierają tradycyjne hokery barowe. Ale krzesła barowe oraz tradycyjne to nie wszystko, ponieważ na rynku możemy znaleźć również betonowe sofy. Oczywiście, aby były one wygodne, z betonu wykonuje się tylko oparcia i podstawę natomiast siedzenie stanowią materace i poduchy. Beton na dobre zagościł także w kuchni, gdzie wykorzystuje się go do wyrobu blatów i zlewów, a także stołów kuchennych. Powszechnie stosowane są już płyty architektoniczne, stanowiące ozdobę ścian. Są one bardzo odporne mechanicznie i nie ulegają zarysowaniu co jest ich główną zaletą. Jednak meble to nie tylko wnętrze, a także ogród. Z racji, że materiał ten świetnie radzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi, jak duża wilgotność i silne mrozy idealnie sprawdza się w ogrodzie już nie tylko jako podłoże i rzeźby, ale także tworzywo do wykonania stołów i siedzeń. Dużym plusem takiego rozwiązania na pewno będzie fakt, że nie będzie konieczne chowanie mebli ogrodowych na zimę.

Do niedawna jeszcze uważany tylko za surowiec budowlany, beton architektoniczny, coraz częściej króluje na nieznanych mu wcześniej obszarach, którym są wnętrza domu. Choć w Polsce technologia ta dopiero raczkuje, w innych krajach Europy, staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem.