biuro

Odpowiednia prezentacja treści jest bardzo ważna w domu, szkole, muzeum, galerii, czy podczas targów wystawienniczych. W końcu jeśli tekst czy obrazek będzie niewidoczny, schowany, niewyraźny to nie przyciągnie on uwagi i nie zachęci do zapoznania się z nim. Dlatego też firmy reklamowe oferują różne metody prezentacji treści, które można stosować w różnych przestrzeniach.

Odpowiednie wyposażenie biura to podstawa!

biuroWyróżnia się ścianki reklamowe tekstylne, roll-upy, tablice, gabloty i wiele innych. Jednak najbardziej uniwersalna jest stylowa ścianka parawanowa. Jak ona wygląda? To zależy od jej rodzaju. Podstawą jest zawsze metalowa konstrukcja, najczęściej aluminiowa, na podwójnych nóżkach z każdej strony. Ścianka na formę tablicy z ramką oraz wypełnieniem. Może być ono korkowe jak również sucho ścieralne-magnetyczne. To pierwsze służy do mocowania treści za pomocą pinezek, a to drugie – na magnezy, tudzież do pisania na ściance. Ścianka zwykle składa się z trzech prostokątnych, pionowych tablic, jednak bywają też ścianki większe lub mniejsze. Warto zaznaczyć, że jest to konstrukcja składana – po złożeniu zajmuje tyle miejsca co jedna tablica. Po rozłożeniu może stać w linii prostej, w rogu pomieszczenia, jednak najczęściej ustawiana jest ona jak zygzak.

biuroGdzie stosuje się tego typu ścianki parawanowe? To idealna opcja do prezentacji treści w budynkach użyteczności publicznej jak i w instytucjach kultury. Świetnie sprawdzi się w urzędach, domach kultury, galeriach, czy muzeach – w tych mogą one stanąć nie tylko na korytarzu ale także na Sali wystawowej kiedy chcemy zaprezentować dodatkowe informacje na temat wystawianych obiektów. Równie dobrze ściankę można zastosować w biurze. Jakie zalety mają takie konstrukcje? Przede wszystkim są lekkie i łatwe w użytki. Łatwo się przechowują, składają i rozkładają, można je przenosić z miejsca na miejsce, a także przewozić dostawczym samochodem. Można na nich wieszać kartki z informacjami, plakaty z wydarzeń kulturalnych, a nawet dekoracje np. łańcuchy by wprowadzić klimat bożonarodzeniowy. Są odporne na uszkodzenia dzięki metalowej ramie, stabilne dzięki dwustronnym nóżkom, nie zmienią też koloru, bo nie ma materiału który by blaknął. Jak widać ścianka parawanowa to świetne rozwiązanie do wielu wnętrz.

Funkcjonalna, praktyczna, a do tego estetyczna i stosunkowo niedroga sprawdzi się do prezentacji treści tekstowych i graficznych w budynkach. Jedna z tych rzeczy które może kupić każda firma, urząd miejski, czy też instytucja kultury i na pewno będą zadowoleni.