kawalerki w bloku

Kawalerka to idealne mieszkanie nie tylko dla singli, ale także dla młodych par, które nie mają dzieci. Ładna, przestronna kawalerka zapewni pełen komfort mieszkaniowy, a do tego jej sprzątanie nie będzie problematyczne. Wiadomo, że każdy chciałby kupić mieszkanie jak najtaniej, jednak nie zawsze tanio znaczy dobrze.

Kawalerka – czy warto kupić?

mieszkanie - kawalerka Niektóre lokale są wręcz podejrzanie tanie i wtedy warto zastanowić się nad tym gdzie kryje się haczyk. Czy zatem zawsze tania kawalerka na sprzedaż w Krakowie powinna nas zainteresować? Kiedy cena czy umowa powinna wzbudzić naszą czujność? Na pewno warto rozeznać się w cenach lokali w konkretnej lokalizacji. Ceny mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych w zależności od tego czy mieszkanie mieści się w ścisłym, zabytkowym centrum Krakowa, czy też na obrzeżach miasta lub w dzielnicach kojarzących się z biedą i przestępczością. Dlatego też takie różnice nie powinny dziwić. Podobnie rzecz ma się do rodzaju budynku w którym jest kawalerka. Mieszkania w starych kamienicach są zwykle tanie, ponieważ są one słabo izolowane, często chłodne zimą, a instalacje elektryczne są zawodne. W średniej półce cenowej znajdują się mieszkania w blokach z wielkiej płyty i podobnych, a najdroższe są mieszkania w nowych budynkach, posiadających tereny zielone, windy, są grodzone i monitorowane.

kawalerki w blokuTrzecia rzecz od jakiej zależy cena to stan mieszkania. Jeśli jest ono zadbane, ma ładny rozkład, to koszt będzie inny niż w przypadku kawalerki nadającej się do całkowitego remontu. Na cenę ma też wpływ obecność balkonu, miejsca parkingowego lub garażu, jak również kuchenne i łazienkowe wyposażenie mieszkania. Kiedy w naszej głowie powinna zaświecić się lampka ostrzegawcza? Na pewno wtedy kiedy mieszkanie wygląda ładnie, jest dobrze położone, a mimo wszytsko jego cena jest niska. Może się tak zdarzyć że sprzedający wyprowadza się do innego miasta lub musi spłacić kredyt i zależy mu na czasie – niska cena przyciągnie kupujących i szybciej można zbyć nieruchomość. Jednak może się okazać, że lokal jest zadłużony, ma odcięte media, czy też został z wierzchu odnowiony, a pod świeżą warstwą farby czai się grzyb i pleśń.

Warto również sprawdzić czy w okolicy nie ma powstać wielki hipermarket czy pójść linia tramwajowa – to obniżyłoby cenę mieszkania. Podsumowując, tania kawalerka może być wspaniałą inwestycją o ile dokładnie sprawdzi się jej stan techniczny, zagospodarowanie terenu, czy stan finansowy (zadłużenie mieszkania). Warto zatem poświęcić na to nieco czasu by nie kupić kota w worku.