izolacje termiczne

Odkurzacze przemysłowe to specjalny rodzaj odkurzaczy, dzięki których możliwe stanie się usuwanie zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić tradycyjne, domowe modele odkurzaczy. Dlatego najbardziej nadają się w warsztatach, magazynach, halach produkcyjnych, tartakach czy budowach.

Odkurzacze do różnych zanieczyszczeń

odkurzacze przemysłoweWybierając odpowiedni do naszych potrzeb odkurzacz przemysłowych warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Przede wszystkim na jego klasę. Odkurzacze przemysłowe klasy M służą do pochłaniania pyłów i sprawdzą się w zakładach stolarskich. Odkurzacze przemysłowe klasy L usuwają (poza pyłami) odpady z farb i gipsu. Idealnie nadają się więc do warsztatów lakierniczych. Odkurzacze przemysłowe klasy H pochłaniają niebezpieczne zanieczyszczenia (ołów, kadm, azbet, rtęć). Poza klasą odkurzacza, warto zwrócić uwagę na jego moc. Wyższa moc zapewnia większą moc ssania. Odkurzacze przemysłowe zwykle charakteryzują się mocą na poziomie 1200- 1600W. Innym istotnym elementem jest liczba silników w danym odkurzaczu. W zależności od przeznaczenia możemy kupić odkurzacz przemysłowy z jednym lub kilkoma silnikami. Na rynku dostępne są urządzenia, w których w zależności od aktualnego zapotrzebowania, możemy zadecydować, ile silników będzie pracowało w danej chwili.

odkurzacze przemysłoweIstotna jest też pojemność zbiornika na odpady, czyli ile zanieczyszczeń może realnie pomieścić zbiornik odkurzacza. Im więcej odpadów się zmieści, tym rzadziej będziemy musieli opróżniać pojemnik. Za duże uważa się pojemniki o pojemności powyżej 40l. Kolejną ważną cechą przy wyborze odkurzacza przemysłowego jest jego zasięg- im dłuższy zasięg przewodu zasilania i im większa długość węża tym większy komfort pracy. Istotną cechą odkurzaczy przemysłowych jest też ich trwałość, a więc jakość wykonania. Odkurzacz przemysłowy powinien być wykonany z odpornych na zniszczenie i dobrych materiałów. Oprócz samego odkurzacza istotne jest również dobranie odpowiedniego worka – albo wybór odkurzacza bezworkowego. Dostępne są odpowiednie, dostosowane do klasy pyłowej. Odkurzacze bezworkowe natomiast wyposażone są w specjalny zbiornik na zanieczyszczenia, który po zapełnieniu trzeba opróżnić.

Kolejnym ważnym aspektem jest dodatkowe wyposażenie, np. końcówki ssące czy rury teleskopowe. Wybór idealnego odkurzacza przemysłowego nie jest łatwy. Warto wybrać model dobrej jakości, którego klasa będzie dopasowana do rodzaju potencjalnych zanieczyszczeń, o wysokiej mocy ssania, dużej pojemności zbiornika na odpady i o dużym zasięgu przewodu zasilania.