Bramy rolowane są często montowane w budynkach o przeznaczeniu przemysłowym. Charakteryzują się dużą funkcjonalnością, posiadają wiele interesujących udogodnień, które są naprawdę przydatne. Po pierwsze, znaczenie ma funkcja łagodnego rozruchu oraz wyhamowania. Jest to istotne z tego względu, że dzięki temu brama zawsze pracuje spokojnie, nie ma żadnych gwałtownych akcji, które mogłyby wpłynąć negatywnie na stan takiej bramy.

Bezpieczeństwo stosowania bram rolowanych

bramy przemysłowe rolowaneSprawia to, iż mechanizm bramy nie zostaje nadwerężony i może ona nam doskonale służyć przez jeszcze dłuższy czas. O jakich funkcjonalnościach jeszcze warto wspomnieć? Na przykład o zintegrowanym systemie odblokowywania. Dzięki temu w dowolnym momencie można zmienić pracę bramy z automatycznej na tryb obsługi ręcznej. Nie jest to ważne na co dzień, ale doskonale sprawdza się w sytuacji awarii – na przykład w przypadku odcięcia zasilania. Nie musimy wtedy martwić się tym, iż nie będziemy mogli ani otworzyć bramy i wyjść z budynku, ani jej zamknąć. odblokowanie zintegrowane nam to umożliwi. Kolejna ważna kwestia to łatwy montaż. Z pewnością nie chcemy powstrzymywać prac w firmie ponieważ stoimy właśnie przed koniecznością wymiany bramy na nową, dlatego warto zadbać o to, aby nowa brama rolowana stanęła na swoim miejscu jak najszybciej.

bramy przemysłowe rolowaneUmożliwiają to bramy, które mogą mieć montowany napęd z boku, co nie wymaga dodatkowego miejsca. Następnie warto wspomnieć o możliwości zabudowy bramy. Jest to konieczne, jeżeli brama ma wysokość poniżej 2,5 m, co mogłoby sprawić, że ktoś przez przypadek przytrzasnąłby sobie dłoń. Ze względu na zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, których należy przestrzegać, obudowa zabezpieczająca jest bardzo ważna. Równocześnie taka obudowa chroni mechanizmy przed działaniem warunków atmosferycznych, jak i przed zabrudzeniem. Jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, warto tutaj wspomnieć o zabezpieczeniach w postaci haków przeciwwiatrowych, które sprawiają, że nawet największa wichura nie będzie w stanie uszkodzić takiej bramy. Takie bramy przemysłowe rolowane mogą być jednak wykorzystywane nie tylko w halach produkcyjnych czy magazynach i zakładach logistycznych, ale także w wielu innych miejscach.

Warto tutaj wspomnieć na przykład o parkingach podziemnych – przy ich wejściu najczęściej możemy zobaczyć właśnie bramy rolowane, ponieważ sprawdzają się tam najlepiej. Rolowanie podczas otwierania sprawia, że skrzydło bramy nie zajmuje dodatkowego miejsca ani wewnątrz, ani od zewnątrz. Jest to w wielu przypadkach naprawdę ważne.