posadzki przemysłowe

Podłoga jest podstawowym elementem każdego budynku. Składa się zawsze z tych samych warstw, wśród których wymienia się warstwy izolacyjne (przeciwwodną, paroszczelną, termiczną oraz przeciwdźwiękową), warstwę podkładową wyrównawczą oraz podstawową nawierzchnię.

Posadzki przemysłowe o dobrych parametrach

posadzki przemysłowe Posadzki mogą być wykonywane z różnego rodzaju materiałów – na przykład z drewna, tworzywa sztucznego czy z gumy, jak też z materiałów mineralnych, żywicy czy materiałów bitumicznych. Wybór materiału zależy od funkcji budynku. W przypadku zakładów przemysłowych najczęściej jako posadzka służy podłoże betonowe lub żywiczne. Charakteryzuje się ono bowiem oczekiwaną wytrzymałością i trwałością, a w takim środowisku względy estetyczne są o wiele mniej ważne. Bardziej istotne jest to, czy dana posadzka będzie odporna na wodę i wilgoć, jak też agresywne substancje chemiczne, które mogą być stosowane w specyficznych środowiskach. Równocześnie przedsiębiorcy zwracają uwagę na to, czy posadzka będzie odporna na ścieranie oraz łatwa do utrzymania w czystości. Zakłady przemysłowe to zazwyczaj naprawdę duże obiekty, dlatego łatwość czyszczenia posadzki bardzo często jest priorytetem. Jeżeli zależy nam na wszystkich wymienionych parametrach technicznych, dobrym wyborem będą żywiczne posadzki przemysłowe w Warszawie.

posadzki przemysłowe Dostępne są u wielu sprawdzonych producentów, którzy mogą poświadczyć ich wysoką jakość. O tej jakości świadczy zresztą również szerokie grono zadowolonych klientów. Nic dziwnego, posadzki z żywicy odznaczają się bardzo dobrą wytrzymałością na ściskanie i zginanie, a przy tym są niepylne, dlatego nawet mimo intensywnej eksploatacji nie wykazują żadnych cech mogących negatywnie wpłynąć na osoby znajdujące się w pobliżu. Są także bezpieczne dla alergików. Jakość posadzki zależy od zastosowanej kompozycji żywiczno-mineralnych. Ponadto klient staje przed pytaniem, jakiej grubości powinna być posadzka – żywica umożliwia tworzenie posadzek o grubości od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Wybór zależy zawsze od naszych indywidualnych preferencji. Taka posadzka może być oddana do użytkowania już w ciągu kilku lub maksymalnie kilkunastu godzin po wylaniu. I od samego początku charakteryzuje się oczekiwaną wytrzymałością.

Należy jednak pamiętać, aby wykonywać posadzki żywiczne zgodnie z wymaganiami producenta, gdyż tylko w ten sposób będziemy mogli być pewni, że efekt będzie zgodny z oczekiwanym. Posadzki żywiczne sprawdzą się nie tylko w zakładach przemysłowych, ale także w innych obiektach – w budynkach handlowych, szkołach czy szpitalach.