urządzenie multimedialne

Wielu posiadaczy nowoczesnych telewizorów poszukuje obecnie skutecznych rozwiązań na zwiększenie ich możliwości. Urządzenia, które na to pozwalają, produkuje już od pewnego czasu firma Xiaomi. Specjalne odtwarzacze multimedialne marki mogą zostać bezpośrednio podłączone do telewizora. Przykładem takiego właśnie sprzętu jest przenośny odtwarzasz multimedialni Xiaomi Mi Smart TV Stick.

Odtwarzacze multimedialne

odtwarzacz multimedialny Jest to sprzęt, który wpina się bezpośrednio do telewizora. Taka właśnie przystawka TV różni się od tych produkowanych do tej pory znacznie bardziej kompaktowymi wymiarami. Jej długość nie przekracza bowiem 100 mm, co znacznie zwiększa możliwe zastosowania dla tego właśnie sprzętu. Plusem wspomnianego odtwarzacza jest z pewnością fakt, że korzysta on z szeroko stosowanego w telewizorach systemu operacyjnego Android TV. Dzięki temu, użytkownik odtwarzacza zyskać może dostęp do wielu różnorodnych serwisów streamingowych, wykorzystywanych powszechnie do oglądania filmów oraz seriali. Co więcej, użytkownicy odtwarzacza marki Xiaomi mogą dowolnie instalować różnorodne aplikacje pochodzące ze sklepu Google Play. Właśnie z tego względu tak popularny stał się obecnie polecany odtwarzacz multimedialny Xiaomi Mi TV Stick Smart. Pozwala bowiem na zmianę zwykłego telewizora w Smart TV.

urządzenie multimedialne Działanie urządzenia, jak też jego początkowa konfiguracja są bardzo proste. Ładowanie sprzętu możliwe jest przy pomocy portu microUSB, lub też za pomocą gniazda USB w telewizorze. Odpowiednie wtyczki oraz kabel USB – micro USB, znajdują się w zestawie wraz z urządzeniem. Przystawkę tą wpina się bezpośrednio do TV za pomocą złącza HDMI. W następnym kroku konieczne jest zapewnienie urządzeniu zasilania, do czego wykorzystać można ładowarkę sieciową lub wspomniane wcześniej, gniazdo USB telewizora. Po włączeniu urządzenia, należy pamiętać o konieczności jego prawidłowego sparowania wraz z pilotem Bluetooth. W tym celu wystarczy na dłużej przytrzymać przycisk OK oraz wybrać odpowiednie źródła na samym telewizorze.

W obecnym czasie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się specjalne odtwarzacze multimedialne, które są w stanie zdecydowanie rozbudować początkowe możliwości starszych telewizorów. Z roku na rok ich funkcjonalność zaczyna dynamicznie się zwiększać, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo kompaktowych rozmiarów. Takie odtwarzacze cenione są równocześnie za bardzo uproszczoną konfigurację, z którą bez problemu będzie w stanie poradzić sobie niemal każdy. Dzięki takim odtwarzaczom uniknąć można przedwczesnej wymiany telewizora na nowy.