folie bezpieczne

Od pewnego momentu coraz większym powodzeniem zaczynają cieszyć się osłony okienne w postaci folii, która naklejana jest na szybę. Rozwiązanie to ma tą ogromną zaletę, że jest niewidoczne, a jednocześnie pełni bardzo ważną funkcję ochronną. Głównym celem stosowania takich właśnie folii jest ochrona przed następstwami rozbicia szyby.

Co jeszcze warto wiedzieć o folii?

bezbarwne folie bezpieczne w warszawieZ takiego właśnie rozwiązania obecnie korzystają przede wszystkim posiadacze dzieci lub też zwierząt, którym zależy na ich jak największym bezpieczeństwie. Szyba okienna może zostać rozbita na skutek różnych zdarzeń, zarówno tych intencjonalnych, jak też i zupełnie przypadkowych. Szyba może więc zostać rozbita przez grające w piłkę dziecko, ale też na skutek zdarzeń pogodowych takich jak silny wiatr. Rozbicie okna wiąże się z kawałkami szkła, które dostają się następnie do wnętrza mieszkania i którymi mogą się poranić nieświadome zagrożenia dzieci lub też zwierzęta. Właśnie dlatego tak ważne jest wykorzystywane dodatkowych zabezpieczeń takich, jak bezbarwne folie bezpieczne w Warszawie. Folie takie skutecznie chronią szybę okienną przed całkowitym rozbiciem i powstawaniem odłamków.

folie bezpieczneUtrzymują one nawet całkowicie potłuczone szkło, chroniąc skutecznie przed jego wpadnięciem do wnętrza mieszkania. W rozwiązanie to powinni więc zainwestować wszyscy ci, którym zależy na ochronie zdrowia swojego, domowników oraz zwierząt domowych. Folie takie są tak samo skuteczne niezależnie od przyczyn rozbicia szyby. Zabezpieczą szkło przed całkowitym potłuczeniem niezależnie czy zostanie ono umorzone przez gałąź, piłkę czy też inne zagrożenia. Folie bezpieczne powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, aby mieć pewność co do gwarantowanego przez nie poziomu bezpieczeństwa. Te najczęściej spotykane to atesty P0 2B2 EN 1260. Potwierdzają one nie tylko wysoką wytrzymałość folii, ale również i inne ich parametry. Są one więc idealnie przejrzyste, bardzo proste w czyszczeniu, a jednocześnie odporne na ogień. Sprawdzają się tak samo dobrze zarówno w przypadku biur, jak też i mieszkań prywatnych.

Dzięki foliom bezpiecznym znacznej poprawie może ulec poczucie bezpieczeństwa podczas przebywania w mieszkaniu. Wszystko ze względu na fakt, że dzięki nim skutecznie można się uchronić przed całkowitym rozbiciem szyby w mieszkaniu. Tym samym można bardzo skutecznie zmniejszyć zagrożenie związane z kawałkami szkła o które domownicy lub zwierzęta mogliby się zranić. Przy tym folie bezpieczne pozostają niemal zupełnie niewidoczne dla osób postronnych, co okazuje się być ich kolejną ważną zaletą.