Bramy

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem głoszącym tezę, jakoby magazyny stanowiły podstawę niektórych gałęzi przemysłu. Miejsca te przeznacza się głównie na składowanie, przechowywanie i przenoszenie zapasów.

Rolowane bramy do magazynu

brama garażowaMagazyny zwykle przypominają różnej wielkości hale, w których zdecydowanie najwięcej przestrzeni zajmują dodatkowe zasoby. Ważne jest zatem, aby nikt się nie nie włamał do takiego miejsca, ponieważ mógłby wyrządzić szkody, których finalnie nie dałoby się odrobić lub byłoby to niezwykle trudne i czasochłonne. Jak zatem dbać o bezpieczeństwo swoich zapasów? Wydaje się, że najskuteczniejszym (przy czym również i najpowszechniejszym) rozwiązaniem są bramy przemysłowe rolowane do magazynu. Zwykle widuje się je raczej przy okazji wszelkiego rodzaju pomieszczeń handlowych, lecz należy to położyć raczej na karb tego, że w magazynach znajdują się wyłącznie pracownicy, a np. w przejściach podziemnych czy w metrze codziennie znajdują się setki osób. Dlaczego zatem właściciel magazynu powinien zaopatrzyć go w bramę rolowaną?

BramyPierwszym argumentem przemawiającym za tą opcją jest oszczędność miejsca. Magazyny potrafią być obiektami o całkiem pokaźnych rozmiarach, lecz każdy metr kwadratowy musi być przeznaczony na składowanie dodatkowego towaru. Nie ma specjalnie miejsca, które można byłoby przeznaczyć na wejście lub drzwi. Kraty rolowane mają tę zaletę, że, jak sama nazwa wskazuje, zwijają się i rozwijają. Działają na zasadzie rolet okiennych, gdzie niepotrzebny materiał jest składowany na specjalnej, mechanicznej tulei. Można zatem podnieść kratę rolowaną maksymalnie i nie mieć żadnych problemów z brakiem miejsca. Ich ergonomiczny charakter nie jest jednak w żaden sposób okupiony niską jakością w kwestii wytrzymałości i odporności na jakiekolwiek próby sforsowania kraty. Wykorzystanie elastycznych, lecz solidnych materiałów, jakimi są stal i aluminium gwarantuje najlepszy stosunek sprężystości do wytrzymałości. Nie ma znaczenia, jak szeroka i długa musi być krata, producenci bez żadnych problemów staną na wysokości zadania, aby zapewnić zawartości magazynów najlepsze zabezpieczenie przez nieproszonymi gośćmi.

Warto na końcu wspomnieć o mniej oczywistym wymiarze krat antywłamaniowych, czyli o ich estetyce. Estetyka to nie jest priorytet w kwestii ochrony własnego mienia, aczkolwiek to zawsze uniwersalna wartość dodana. Ładny wygląd zawsze cieszy oko, nawet jeżeli nie wynika on z podstawowej funkcjonalności danego przedmiotu. Rolowane kraty antywłamaniowe to zatem fantastyczne rozwiązanie łączące wygodę użytkowania, trwałość i solidność oraz wysoką estetykę.