Blaty

Blaty w kuchni są jednym z najbardziej popularnych elementów. To właśnie na nich przygotowuje się wszystkie pobiałki oraz dania, a następnie już przygotowane umieszcza się na nich. Dlatego blaty powinny być odporne na wysokie temperatury, na wilgoć oraz na uszkodzenia mechaniczne. 

BlatyBlaty mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, takich jak:

  • metal,
  • drewno,
  • kamień,
  • płyty laminowanej.

Jeśli mamy nowoczesną kuchnie to bardzo dobrze prezentować się tam będzie blat metalowy. Blaty takie są dostępne w różnych kolorach. Poza tym jest odporny na wszystkie szkodliwe warunki występujące w kuchni. Minusem jest fakt, że metal zawsze należy wycierać do sucha, ponieważ ślady po wodze zawsze będą widoczne.

BlatyJeśli chodzi o blaty drewniane to nadają się one to każdej kuchni i wprowadzają w niej przytulny klimat. Jednak o blaty drewniane należy dbać, gdyż są one podatne na wilgoć, plamy oraz wysokie temperatury. Poza tym nie należy kroić nic bezpośrednio na takim blacie, gdyż ulega on zarysowaniu.

W przypadku blatów kamiennych to są one odporne na wszystkie złe czynniki występujące w kuchni. Poza tym także jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Jednak są to jedne z najdroższych materiałów na blaty do kuchni.

Najpopularniejsze są blaty wykonywane z płyt laminowanych. Takie blaty należą do najtańszych. Wybierając taki blat możemy wybierać pośród wielu wzorów, struktur oraz kolorów. Są bardzo wytrzymałe oraz trwałe.

Blaty