Zawiesia łańcuchowe

Urządzenia dźwigowe wykorzystywane są przede wszystkim na dużych budowach, gdzie przeniesienie ciężkich ładunków sprawia spore problemy. Niezbędny jest więc do tego specjalistyczny osprzęt dedykowany do transportu elementów konstrukcji budowlanych na dużych odległościach, który zapewni stabilizację oraz bezpieczeństwo.

Zawiesia z łańcuchem

Zawiesia łańcuchoweTego typu sprzęt różni się od siebie głównie materiałem, z jakiego został wykonany, co ma wpływ na to, jakie maksymalne obciążenie może być za ich pomocą transportowane. Przy dużych ładunkach trzeba więc znaleźć solidne zawiesie o dużej wytrzymałości. Transportując ciężkie elementy budowlane, trzeba mieć na uwadze, że nie każdy typ zawiesia sobie z nimi poradzi. Dotyczy to zwłaszcza stalowych konstrukcji, które ze względu na swoją wagę powinny być transportowane między krótkimi odległościami i posiadając specjalne zabezpieczenia. W tym celu wykorzystywane są zawiesia łańcuchowe o różnej ilości cięgien, które dobierane są w zależności od rodzaju ładunku. Wykorzystanie najlepszej jakości materiałów, jakimi w tym przypadku są bardzo wydajne łączniki metalowe, które radzą sobie nawet podczas dużego obciążenia roboczego.

Zawiesia łańcuchoweZawiesia łańcuchowe najczęściej wykorzystywane są razem z akcesoriami zabezpieczającymi, takimi jak haki zawiesiowe czy ogniwa przegubowe. Nie ulega więc wątpliwości, że duże ładunki zawsze będą transportowane z wykorzystaniem zawiesi tego rodzaju. Firmy budowlane zawsze dbają o to, by każda część sprzętu posiadała niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz atesty świadczące o solidnym wykonaniu. Poza tym pilnują wykonywanych prac, by nigdy nie doszło do przeciążenia zawiesia, które pękając upuszcza i niemal doszczętnie niszczy ładunek. Warto również zwrócić uwagę na to, w jakich temperaturach dane zawiesie może pracować i czy nie wpływa to również na maksymalne dopuszczalne obciążenie. Warto więc jeszcze przed rozpoczęciem transportu poznać dokładną wagę ładunku oraz dopasować do niej właściwy osprzęt, który poradzi sobie nawet na dużych odległościach. Podczas licznych prac budowlanych należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo nawet najmniejszych ładunków, które są istotne podczas tworzenia konstrukcji.

Ich transport zawsze powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, by nie doszło do uszkodzenia elementów, a tym bardziej narażenia pracowników na niebezpieczeństwo, dlatego zawiesia łańcuchowe są najczęściej wybierane podczas przenoszenia ciężkich i dużych ładunków, najczęściej o stalowej konstrukcji. Dotyczy to również elementów o ostrych krawędziach, które mogłyby bezproblemowo uszkodzić inny typ zawiesia.