nasady kominowe

Może się zdarzyć tak, że dom do którego mamy zamiar się przeprowadzić jest już w miarę wiekowy. Oczywiste wtedy jest, że jego instalacje również nie będą w najlepszym stanie i może zajść potrzeba ich wymiany.

Nasady kominowe zastępują stare wkłady w kominach

nasady kominoweNie można jednak tego robić bez odpowiedniego przygotowania i zapoznania się z tematem. Ludzie, którzy przeprowadzają się do starych domów, z reguły muszą się przygotować na wymianę kotła. Obecny nie jest już bowiem tak sprawny i użytkowanie go wiąże się z większymi wydatkami. Bardziej opłaca się więc wymiana całej instalacji niż zajmowanie się starą. W dzisiejszych czasach bowiem nowoczesne nasady kominowe bądź rury kominowe nie są już takie drogie i zakupienie ich nie jest jakimś wielkim wydatkiem. Po pierwsze trzeba by było się zapoznać z wielkością komina. Może się okazać, że jest on zbyt wąski aby wsunąć w niego wkład kominowy kwasoodporny. W takim wypadku jednak nie musimy budować całego od nowa. Jest bowiem opcja, która może nam uratować wielu tygodni pracy i czekania na wyschnięcie zaprawy. Są w naszym kraju firmy, które mają w swojej ofercie frezowanie ścian takiego komina. Może się okazać, że taki zabieg w zupełności wystarczy. Ponadto korzystając z takiej usługi zyskamy dokładnie oczyszczone ściany. Przeciętny wkład kominowy żaroodporny jest wyposażony w specjalne podpórki. Są to obejmy, które mają za zadanie utrzymać pozycje wkładu w środku komina. Jest tak, ponieważ nie powinniśmy wypełniać wolnej przestrzeni żadną zaprawą. Taki wkład nie może być bowiem trwale związany z kominem.

Grozi to bowiem transportowaniu temperatury do komina i późniejszej jego degradacji. Jeżeli używamy wkład ceramicznych możemy zastosować specjalne otuliny z wełny mineralnej. Są one odporne bowiem na temperaturę do siedmiuset stopni Celsiusza.