wykładzina sportowa

Hale sportowe muszą spełniać pewne wymagania pod względem technicznym. Przede wszystkim jeśli chodzi o podłogę – jej użytkowanie musi być bezpieczne, pożądana jest amortyzacja, a niepożądane – ślizganie się po takiej podłodze podczas biegania.

Parametry wykładzin sportowych

wykładzina sportowaZatem w hali sportowej nie może znaleźć się zwykła podłoga, tylko konieczna jest specjalna wykładzina sportowa. Takie specjalistyczne nawierzchnie oferują renomowani producenci. Zobaczmy, co znajdziemy wśród ich propozycji. Po pierwsze – podłoga powierzchniowo-elastyczna. Jest to podstawowy produkt w asortymencie firmy oferującej wykładziny sportowe. Podłoga tego typu rozkłada odpowiednio siłę nacisku, dzięki temu idealnie sprawdza się przy uprawianiu koszykówki, siatkówki czy innych sportów. W zależności od tego, jaki sport będzie właśnie uprawiany na danej hali, możemy wybrać podłogę powierzchniowo-elastyczną w postaci parkietu lub deski parkietowej, paneli sportowych lub wykładziny wielofunkcyjnej. Wymienione podłogi doskonale sprawdzają się nie tylko w halach, ale i na kortach do squasha, na salach fitness oraz na siłowniach. Drugim rodzajem wykładzin sportowych, jakie oferują producenci, są te punktowo-elastyczne. Uginają się one jedynie w tym miejscu, w którym działa na nie siła nacisku.

wykładzina sportowaTakie wykładziny mają specjalne podkłady amortyzujące, które poprawiają komfort użytkowania. Trzecią możliwością jest podłoga o ugięciu kombinowanym. Powstała ona poprzez połączenie dwóch wymienionych powyżej rodzajów wykładzin. Dzięki temu ma ona w sobie wszystko to, co najlepsze, dlatego doskonale nadaje się do uprawiania każdego rodzaju sportu. Jest to podłoga, która może być bezpiecznie użytkowana przez dzieci, jak i przez zawodowców. Oczywiście nie tylko odpowiednia wykładzina odgrywa istotną rolę, ale także profesjonalne wyposażenie hal sportowych – dlatego bardzo często firmy oferujące podłogi sportowe proponują także inne usługi. Wymienić można wśród nich na przykład wykonywanie ogrodzeń boisk, kotar czy piłko-chwytów, a nawet trybun. Oferta jest oczywiście o wiele szersza – dzięki takim firmom można bez problemu przygotować halę sportową do użytkowania – całkowicie bezpiecznego.

Słowem podsumowania – stworzenie hali sportowej z prawdziwego zdarzenia, która pozwoli sportowcom na bezpieczne uprawianie sportu, wymaga zastosowania materiałów najwyższej jakości – są to specjalistyczne wykładziny sportowe, ale nie należy zapominać też o profesjonalnym wyposażeniu, wśród którego wymienia się solidne piłko-chwyty oraz równie wytrzymałe kotary.