Pokój dzienny jest najważniejszym pomieszczeniem w większości mieszkań. Pełni on bowiem bardzo często funkcję salonu oraz jadalni. W małych mieszkaniach kuchnia jest bowiem także niewielkich rozmiarów, dlatego umieszczanie tam stołu do spożywania posiłków może źle wpływać na funkcjonalność. W takich sytuacjach musimy ratować się stworzeniem kącika jadalnego w pokoju dziennym.

Solidne stoły z krzesłami

eleganckie dębowe stoły z krzesłami do pokojuZ pewnością dobrze zaprojektowany salon pozwoli całej rodzinie na miłe spędzanie wspólnego czasu podczas obiadu czy kolacji. Jakie zatem stoły i krzesła powinny znaleźć się w salonie? Wybór mamy naprawdę duży, są to meble drewniane czy też szklane. Są takie, które wyglądają solidnie i te, które sprawiają wrażenie bardziej kruchych. Oczywiście lepszym wyborem wydają się te, które na pierwszy rzut oka pokazują swoją wytrzymałość. Dzięki temu zyskujemy bowiem pewność, że będą nam dobrze służyć przez naprawdę długi czas. Dużą popularnością cieszą się eleganckie dębowe stoły z krzesłami do pokoju dziennego. Dąb jest bowiem drewnem mocnym i trwałym, który do tego wygląda naprawdę estetycznie. Takie komplety jadalniane będą prezentować się naprawdę dobrze, niezależnie od stylu, w jakim utrzymane jest dane wnętrze. Na przykład, jeżeli nasz salon wykonany został w stylu skandynawskim, wówczas dobrze jest wybrać taki drewniany stół specjalnie pobielany.

eleganckie dębowe stoły z krzesłami do pokojuDzięki temu doskonale będzie on komponował się z jasnymi ścianami oraz z dodatkami w kolorze niebieskim. W przypadku stylu prowansalskiego warto zostawić naturalny kolor drewna. Dobrze, jeżeli będzie widoczna jego struktura, a więc słoje czy sęki. Co ciekawe, taki dębowy stół dobrze sprawdza się także we wnętrzu nowoczesnym. Przełamuje on bowiem chłód oraz dystans tworzony przez stalowe czy szklane materiały wykorzystane do aranżacji wnętrza. Wszystko wskazuje na to, że taki elegancki dębowy stół z krzesłami do salonu jest naprawdę uniwersalny. Wydaje się więc, że będzie to odpowiedni wybór. Nawet jeśli bowiem po jakimś czasie zdecydujemy się na remont pokoju dziennego, nie będziemy musieli martwić się tym, że czeka nas zakup nowego zestawu jadalnianego. Posiadany dębowy stół odnajdzie się bowiem także w nowej aranżacji.

Wiele osób jednak interesuje przede wszystkim cena takiego zestawu. Niestety za dębowy stół z czterema krzesłami będziemy musieli zapłacić dość dużą sumę, jednak nie powinno to nikogo dziwić. Drewno to bowiem materiał naturalny, szlachetny, dlatego meble z litego drewna kosztują dużo. Ale zyskujemy za to najwyższą jakość oraz wieloletnią trwałość.