puf worek

W nowoczesnych pomieszczeniach krzesła i fotele zastępuje się workami. Pierwsze tego typu siedzisko opracowano we Włoszech pod koniec lat 60-tych ubiegłego wieku. Od tamtej pory worki do siedzenia są obecne w salonach, pokojach dziecięcych i na tarasach.

W przestrzeni użytkowej używa się ich w poczekalniach, galeriach handlowych i biurach

duży worek do siedzenia dla dorosłychSiedziska dostępne są w różnych kolorach i wzorach, co pozwala dopasować je do kolorystyki i charakteru wnętrza – w pokoju dziecięcym lepiej sprawdzi się worek kolorowy, a w salonie stonowany. Jedną z cech worków do siedzenia jest wysoki poziom oferowanej przez nie wygody – kształt siedziska dopasowuje się do ciała oraz postawy. Dzieje się tak z powodu konstrukcji worka. Jest on bowiem wypełniony granulatem wykonanym z polistyrenu. Materiał ten jest miękki i elastyczny, zapewnia też odpowiednią sprężystość worka. Jego właściwości przy zrównoważonym poziomie eksploatacji utrzymują się przez około sześć miesięcy. Po tym okresie granulat można wymienić, żeby odzyskać pierwotne właściwości siedziska. W worku może znaleźć się nawet do 200 litrów granulatu. Materiał, z którego zrobiony jest worek, wykonuje się z syntetycznej skóry lub polipropylenu. Są to materiały neutralne dla skóry oraz nie wzbudzające reakcji alergicznych. Taki element wyposażenia mieszkania jak duży worek do siedzenia dla dorosłych można umieścić w salonie, kuchni czy gabinecie.

puf worekSiedzenie na worku jest zdrowsze dla kręgosłupa i stawów niż odpoczynek na krześle. Podczas siedzenia kręgosłup jest bardziej obciążony, niż ma to miejsce w pozycji stojącej lub leżącej. Na powierzchni worka może znajdować się geometryczny wzór lub nadruk. Tkanina może być też w pełni gładka. Worki występują w dwóch odmianach – z oparciem i bez niego. Użyty do produkcji worka poliester może w stu procentach pochodzić z recyklingu. Z naturalnych materiałów stosowana jest bawełna, ale takie produkty stanowią niewielką część oferty. Tkanina może być odporna na zabrudzenia i warunki atmosferyczne. Na tarasie lub w ogrodzie warto wykorzystać worek, który wykonany jest z tkaniny hydrofobowej. Zapewnia to maksymalną ochronę przed wilgocią pochodzącą z opadów atmosferycznych lub gruntu.

Na worku można wypoczywać niezależnie od wzrostu i wagi. Siedzisko może posiadać różne wzory – kwiaty, kratkę albo motywy zwierzęce. Możliwe jest także zamówienie siedziska z indywidualnym nadrukiem wykonanym metodą cyfrową. Stosowane są tkaniny z średnim lub dużym poziomem zaciemnienia. Worek zapewnia wygodę podczas odpoczynku.