garnek z pokrywką

Wiele osób uwielbia gotowanie, pieczenie i inne formy przygotowywania potraw w domu. Wielki wpływ miały na to na pewno programy telewizyjne o zmaganiach szefów kuchni, jak również różnorodne książki o gotowaniu. Liczne grono osób zaczęło też zwracać większą uwagę na swoją dietę – rezygnują z jedzenia mięsa, czy przetworzonej żywności.

Zestaw Kinghoff — idealnie nada się do każdej kuchni

garnki do gotowaniaPrzechodzą na dietę zalecaną w cukrzycy, czy nadciśnieniu. To zdecydowanie bardzo dobry ruch, który korzystnie wpłynie na ich zdrowie i sylwetkę. Również gotowanie w towarzystwie, z partnerem czy rodziną, może być świetną zabawą. Nawet dzieci lubią wycinanie ciasteczek czy lepienie pierogów. Żeby jednak dalo się coś smacznego przygotować to potrzeba nie tylko warzyw czy mięsa, ale też odpowiedniego sprzętu. W czym przygotować jedzenie? Na pewno najpopularniejsze będą metalowe garnki w zestawach Kinghoff, czy też garnki od innych producentów. Garnki służą przede wszystkim to gotowania potraw w wodzie. Gotowane potrawy są zdrowsze niż te smażone, a czasem wodę po ich gotowaniu można wykorzystać. Na przykład wodę po makaronie można zostawić i dolewać jej do sosu jeśli zgęstnieje.

garnek z pokrywkąIstnieją także specjalne garnki do gotowania na parze. Garnek spodni wygląda tak jak zwykły garnek, natomiast drugi i każdy kolejny (czasem są nawet cztery pięterka) ma na dnie dziurki. Do pierwszego garnka wlewa się wodę, która podczas gotowania paruje i unosi się do góry. Takie potrawy są jeszcze zdrowsze niż te gotowane w wodzie, poza tym są bardziej jędrne i mniej rozmiękłe. W kuchni nie może też zabraknąć dobrej patelni. Najpopularniejsze są te teflonowe. Jedzenie do nich nie przwiera, nie trzeba też stosować dużej ilości tłuszczu do smażenia. Smażyć można mięsa, ryby, jajka sadzone, czy dowolne warzywa. Smażenie jest mniej zdrowe niż gotowanie właśnie ze względu na tłuszcz, jednak potrawy przygotowywane w ten sposób odznaczają się wyrazistym, silnym smakiem i aromatem. Warto zainwestować także w patelnię grillową. Może być teflonowa lub żeliwna. Ma specjalne rowki, pozwala na przygotowanie potrawy bez tłuszczu. Co więcej, np. z mięsa tłuszcz będzie się wytapiał i spływał do rowków, dzięki czemu posiłek będzie bardziej dietetyczny.

Podsumowując, warto jest mieć w kuchni różne sprzęty, które ułatwią przygotowywanie posiłków. Garnki standardowe, te do gotowania na parze, patelnie (w tym te grillowe) pozwolą na stworzenie pysznych i zdrowych posiłków bez wysiłku i bez dużej ilości tłuszczu. Dobrze jest w nie zainwestować, by móc smacznie gotować w domu.