nablatowa umywalka do łazienki

Nie da się ukryć, że nie można mówić o w pełni wyposażonej łazience, jeśli nie znajdziemy tam umywalki. W niej myje się ręce po skorzystaniu z toalety, twarz i zęby rano oraz wieczorem, czasem także robi małe pranie, czy czyści się różne rzeczy. dlatego też wybór odpowiedniej umywalki jest ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim praktycznych i funkcjonalnych.

Jakie warianty umywalek znajdziemy w sklepach?

ładna umywalkaJak ich montaż wpływa na wygląd i charakter wnętrza? Pierwsza opcja to ładna umywalka nablatowa Cersanit. Taki typ umywalek ma misę stawianą na blacie – jest ona całkowicie widoczna. Zwykle znajduje się nieco wyżej niż umywalki wpuszczane, w związku z tym jest praktyczniejsza dla osób wysokich. Wprowadza do wnętrza elegancję i nowoczesny styl. Takie misy mają różne kształty – okrągłe, owalne, prostokątne, a nawet bardziej fantazyjne np. imitujące rozprysk kropelek wody. Mogą też mieć różne kolory np. modny beżowy czy szary. Dzięki temu nadają się do wnętrz nowoczesnych, ale także minimalistycznych, skandynawskich czy innych. Wadą może być to, że trzeba czyścić całą misę od wewnątrz i z zewnątrz. Druga opcja to umywalki podblatowe. Jak sama nazwa wskazuje – znajdują się one pod blatem. Widoczna jest tylko część misy, która jest jakby we wgłebieniu, dziurze w blacie. Przez to jest ona praktycznie niewidoczna.

nablatowa umywalka do łazienkiTaka misa polecana jest wtedy kiedy chcemy wyeksponować efektowny blat np. kamienny, jak i wtedy kiedy nie lubimy sprzątać – mała umywalka to mało mycia. W dodatku nie ma ona żadnych widocznych krawędzi, a jedynie gładką misę, co tym bardziej ułatwia zachowanie jej w czystości. Trzecia opcja to umywalka wpuszczana w blat. Ona też posiada misę w większej części pod blatem, ale jej boki wystają ponad jego krawędź. Takie umywalki wykorzystuje się w zestawach z szafkami. Są zwykle szersze, dzięki czemu pozwalają nie tylko na wygodne mycie dłoni, ale też np. zrobienie ręcznego prania. Taki model będzie dobry, kiedy intensywnie użytkujemy umywalkę, mamy dużą rodzinę, czy też chcemy mieć w łazience dodatkową szafkę bez konieczności szukania specjalnego miejsca na nią. Warto dodać, że do umywalki należy dobrać odpowiednią baterię pasującą stylistyką.

Reasumując, jest wiele rodzajów umywalek, które należy dobrać do stylu aranżacji łazienki, jak również do naszych potrzeb. Nablatowe, podblatowe, czy wpuszczane w blat łazienkowy? Wybór zależy tylko od nas. Najważniejsze jest to, by zakup był dokładnie przemyślany, a sama umywalka cieszyła nasze oko.