zasilacz do prądu

Taśma ledowa to coraz częściej wybierana opcja oświetleniowa do domów i nie tylko. Wygląda nowocześnie, stylowo, jest kolorowa, a do tego bezproblemowa i łatwa w montażu. Żeby jednak wszystko zostało wykonane jak należy, to poza taśmą trzeba zaopatrzyć się także w zasilacz, sterownik, czy w oprawę do tasmy, zwaną też profilem.

Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

dopasowany zasilacz do ledów 12vSame taśmy ledowe zwykle mają podobną grubość i szerokość. Są one bardzo miękkie i elastyczne, więc bez przeszkód można je zamocować do łuków, wnęk, czy przy kolumnach. Na rynku dostępne są taśmy w jednolitym kolorze, jak i takie w wielu barwach które można ustawiać wedle potrzeb. Warto zaznaczyć, że w sprzedaży są taśmy do mocowania we wnętrzach, jak i tez zewnętrzne, wodoodporne, o podwyższonej wytrzymałości. Na pewno rzeczą niezbędną przy każdej taśmie będzie dopasowany zasilacz do ledów 12v. taśma zwykle nie stanowi części standardowego oświetlania, to znaczy jej kable nie są poprowadzone w ścianie, a jej zapalenie nie odbywa się przy pomocy włącznika naściennego. Taśma jest niejako na wierzchu, dlatego niezbędne jest dobranie do niej zasilacza. Im dłuższa taśma o większej mocy tym też zasilacz musi być mocniejszy, tak by nie doszło do uszkodzenia instalacji. Druga ważna rzecz do pilot do sterowania taśmą LED.

zasilacz do prądu Niektóre z nich mogą świecić mocniej lub słabej, a także świecić na różne kolory. Dzięki pilotowi można ustawić np. delikatne, klimatyczne czerwone oświetlenie na romantyczna kolacje we dwoje, jak również mocne białe światło kiedy potrzebujemy dodatkowego oświetlenia w pomieszczeniu. Pilot przypomina ten do telewizora, jest mało i poręczny, a dzięki kolorowym klawiszom także łatwy w obsłudze. Trzecia ważna rzecz do profile aluminiowe. Mają one zwykle ,,przegródkę” na taśmę w którą jest ona wkładana. Potem cały profil mocowany jest do ściany. dzięki temu mamy pewność, że nie uszkodzimy ściany, montaż jest łatwiejszy, nic nie będzie się też odklejać. Dodatkowo profil chroni taśmę przed zabrudzeniami, czy przed wilgocią. Czasem jednak warto przykleić taśmę bez profilu np. kiedy chcemy nadać jej fantazyjny kształt lub kiedy nie jesteśmy pewni czy w tym miejscu chcemy ją przymocować i testujemy różne opcje.

Taśmy ledowe to efektowny rodzaj oświetlenia który warto rozważyć do swojego domu. można je mocować przy sufitach, schodach, czy na wnękach ściennych. Mając odpowiedni zasilacz, sterownik i oprawę zapewnimy sobie komfort korzystania z oświetlenia ledowego, jak również zabezpieczymy je przed uszkodzeniami.