windy osobowe

Większość z nas doskonale wie jakie zachowania szkodzą naszemu zdrowiu. Alkohol, papierosy, tłuste jedzenie te używki każdy z nas zna i wie czemu są takie szkodliwe dla naszego organizmu. Pod wpływem obecnej mody na zdrowe życie decydujemy się na zmianę swoich dotychczasowych nawyków.

Niestety, dzisiaj człowiek ma coraz więcej bardzo szkodliwych nawyków

windy osoboweDzięki temu mamy mieć gwarancję zdrowia, szczupłej sylwetki, świetnego samopoczucia. Ochoczo rzucamy więc w kąt wszystkie znane nam używki i czekamy na efekty. Jednak te jak na złość nie przychodzą. Pytamy siebie po co te wszystkie wyrzeczenia skoro nic się nie zmieniło w naszym stanie zdrowia. Jak pokazują specjaliści nasze złe nawyki nie dotyczą tylko używek, aby terapia odwykowa od nich miała sens musimy zmienić w swoim życiu troszkę więcej. We współczesnym świecie dorosły człowiek spędza cały dzień siedząc. Siedzimy w pracy, w samochodzie, w domu przed telewizorem. Często nie przechodzimy nawet trzech kilometrów dziennie co stanowi absolutne minimum dla naszego zdrowia. W otaczającym nas świecie znajdziemy urządzenia, których jedynym zadaniem jest to abyśmy nie musieli chodzić. Windy osobowe, windy kuchenne, windy towarowe, windy gastronomiczne wszystko to ma dźwignąć za nas ciężar naszego zdrowia. W efekcie jednak urządzenia te nam szkodzą. Podnośniki w swoim pierwowzorze miały tworzyć windy dla niepełnosprawnych, jednak gdy tylko się pojawiły ludzie zaczęli wymyślać rozmaite powody aby ich używać. W efekcie aby zadbać o swoje zdrowie wykupujemy drogie karnety na siłownie, na które jedziemy samochodem. Nie chodzenie stało się prawdziwą plagą współczesnego świata. Nic więc dziwnego, że pomimo tylu zmian nadal nie chudniemy. Naszemu organizmowi brakuje ruchu. Jak wykazały badania zamiana windy na schody może skutkować znaczną poprawą zdrowia. Dodatkowo zmiana ta pomoże nam zaoszczędzić co najmniej 15 minut dziennie. Dlatego warto zastanowić się zanim wsiądziemy do windy.

Zmieńmy swoje nawyki i postanówmy, że dla przykładu do czwartego piętra wchodzimy po schodach. Będziecie w szoku jak wielkie korzyści przyniesie wam ta stosunkowo niewielka zmiana. Złe nawyki to nie tylko używki czy jedzenie, ale także sposób przemieszczania się. Szukajmy zmian najbliżej siebie.