Domowe czworonogi, podobnie jak ich właściciele, lubią mieć „swój” kąt, w którym zawsze mogą odpocząć. Zwykle jest to miejsce z legowiskiem lub określony kawałek podłogi. Nie dotyczy to kotów, które w całym domu są u siebie, a ulubione miejsce to zwykle otwarty laptop, poduszka właściciela lub kolana osoby, która właśnie zamierzała wstać.

Psy jednak, w przeciwieństwie do kotów, powinny mieć określony kawałek domu tylko dla siebie. Wspomniane wcześniej legowisko dla psa sprawdza się świetnie, ponieważ zwierzak dzięki temu ma miejsce, które znaczy swoim zapachem, dzięki czemu czuje się lepiej. Jest to też rozwiązanie dobre dla psów, które lubią mieć wszystko na oku, aby mogły pilnować swoich ludzi nawet w czasie odpoczynku. Inne natomiast mogą woleć bardziej przytulne i zaciszne miejsce z daszkiem, bardziej przypominające kryjówkę, co dotyczy zwłaszcza małych zwierząt. Taki kojec dla psa to także dobre wyjście, dające prywatność temu zwierzęciu, które jej potrzebuje.

Nie trzeba się obawiać o materiały, z których wykonywane są psie legowiska i budki, ponieważ są one trwałe, dość odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu, a do tego nietrudno znaleźć odpowiedni rozmiar, wzór i kolor. Dzięki temu całość może się bardzo dobrze wpasować w resztę otoczenia. A jeśli ktoś traktuje swojego psa jak członka rodziny, to psi domek będzie odpowiednim prezentem na święta.

pies na legowisku

pies na legowisku

pies na legowisku