świece zapachowe

Dla większości dekoratorów wnętrz, zwłaszcza w Zachodniej Europie, świece zapachowe są tym samym, co dla malarza ostatnie pociągnięcie pędzla. Świece pełnią przed wszystkim rolę dekoracji – w którą prawdziwe, dobrej jakości świece same świetnie się wpisują – ale po zapaleniu to ich zapach stanowi dopełnienie wystroju.

olejki eteryczneDobrej jakości świece zapachowe cechuje użycie prawdziwych olejków eterycznych i znakomite dopasowanie do siebie zapachów, aby stworzyć mieszankę o określonym stylu. Dzięki temu świece nie tylko ładne pachną i wyglądają, ale są też dobrym środkiem do domowej aromaterapii: pozwalają się odprężać lub przeciwnie, dodają energii. Niektóre wprowadzają np. romantyczny nastrój, a inne klimat urlopu nad morzem lub rodzinnych świąt. Są również takie, które pachną jak luksusowe perfumy. Wśród dziesiątków zapachów i producentów łatwo się pogubić, dlatego warto na początek sięgnąć po testery i samplery, które pozwolą zapoznać się z określonym zapachem przed zakupem pełnowymiarowej wersji.

Ze względu na rosnące zainteresowanie wysokiej jakości świecami zapachowymi, Yankee Candlecoraz częściej można zobaczyć je i powąchać na żywo w licznych sklepach zajmujących się ich sprzedażą. Jeśli chodzi o np. popularne świece Kringle Candle i Yankee Candle – Dąbrowa Górnicza, Katowice i inne śląskie miasta to odpowiednie miejsca, by rozpocząć swoją przygodę z tymi zapachami, szukając ich najpierw w sklepach stacjonarnych.

Ponieważ nawet samplery świec zapachowych palą się przez kilka-kilkanaście godzin, dają one dość czasu, aby dobrze zapoznać się z wybranym zapachem. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią zmieniać zapachy i wciąż testować nowe.