białe listwy przypodłogowe

Większość ludzi podczas wykańczania swojego mieszkania przywiązuję dużą wagę do detali. Nikt jednak do tej pory nie uważał, że listwy przypodłogowe również mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Dopiero widząc pomieszczenie bez wykończenia widoczne jest jak nieestetycznie prezentuje się przerwa między ścianą, a podłogą.

Listwy w określonym stylu

białe listwy przypodłogoweListwy przypodłogowe nie służą jednak tylko jako dekoracja, ale mają także wiele innych zadań. Między innymi pozwala na ukrycie niedokładnych wykończeń powierzchni i pomaga dbać o czystość ściany. Wybierając więc listwy do swojego mieszkania warto zastanowić się nad typem oraz kolorystyką. W zależności od stylu wykończenia wybiera się zupełnie inne kształty i sposób lakierowania ich powierzchni. Jeśli jednak pragniesz minimalistycznego pomieszczenia ze skromnymi dekoracjami to stylowe białe listwy przypodłogowe sprawdzą się najlepiej. Dbają one o to, by małe pomieszczenie zostało optycznie powiększone. Jest to rozwiązanie dedykowane do każdego wnętrza urządzonego w nowoczesnym stylu. Krój listwy powinien być spójny z drzwiami, kolorem ściany, ale jednocześnie nie odciągać wzroku gości od pozostałych elementów dekoracyjnych.

białe listwy przypodłogoweBardzo ważne jest, by wybierając listwy do każdego pomieszczenia zdecydować się na jeden krój, by cała przestrzeń mieszkania była utrzymana w spójnym stylu. Nie należy łączyć rzeźbionych listew z gładkimi, nawet w innym pomieszczeniu. Kolor biały jest zawsze lakierem podkładowym, na który można nałożyć samodzielnie inną farbę, dopasowując kolorystykę do dekorowanego wnętrza. Wytrzymałość listew MDF jest znacznie lepsza niż tych wykonanych z drewna. Wpływa to także na ceny producentów, którzy kupując trwałe materiały, sprzedając listwy w sklepach muszą dbać o swój zysk. Każdy model poza zaletami dekoracyjnymi spełnia także funkcje praktyczne. Chroni połączenia ścian z podłogą przed uszkodzeniami zakończeń paneli oraz są bardzo odporne na różne rodzaje uszkodzeń. Łatwiej także jest usunąć kurz oraz zabrudzenia. Listwy przypodłogowe nadają charakter każdemu wnętrzu. Warto więc poświęcić dużo uwagi, by dopasować je idealnie do typu położonej podłogi oraz kolorystyki pomieszczenia.

Spełnia rolę nie tylko dekoracyjną, ale ma także wiele zastosowań praktycznych. Nie oznacza to jednak, że podczas wyboru należy się tym kierować. Większość wykańczanych mieszkań potrzebuje detalu, które sprawi, że stanie się one stylowe i utrzymane w nowoczesnym stylu. Właśnie takie są białe listwy MDF, dopasowane do najbardziej wymagającego mieszkania.