pompy ciepła

Kiedy mieszka się poza granicami miasta to trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze są tam doprowadzone rożne instalacje. Na przykład woda miejska, kanalizacja czy gaz nie muszą się tam znaleźć. Jednak jak miałam już jakieś wstępne rozeznanie w tej dziedzinie.

Bielskie pompy ciepła nie były dla mnie

pompy ciepłaWiedziałam, że na pewno będę miała u siebie podłączenie gazu, więc pompy ciepła Bielsko już mnie nie interesowały. Miałam jednak problem z wodą i kanalizacją. To trochę dziwne w sumie, ze jest już podłączenie gazowe, a nie było wody, ale nie mnie to komentować. Musiałam się uporać z tym zadaniem. Niezbędna zatem były dla mnie studnie głębinowe, jak również przydomowa oczyszczalnia ścieków. Najpierw zajęłam się jednak tym pierwszym zadaniem. Wiedziałam, ze w Małopolsce na pewno znajdą taka firmę, która wykona i odwiert pod takie studnie, trzeba było się tylko umówić na spotkanie. Liczyłam na to, ze będę miała do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami, i nie będę się już musiała o nic martwić. Niestety, tak się nie stało tak zwani fachowcy podczas wiercenia dziury po studnie głębinowe przerwali rurę z gazem, dobrze, ze nie na przestrzał, ale jednak i tak było to niebezpieczne. Musiałam teraz wezwać pogotowie gazowe, żeby zaradziło coś na te usterkę, a do tego ani myślałam zapłacić za zrobienie mi bałaganu, a nie wykonaniu usługi. Wynajęłam inną firmę i dzięki temu udało mi się wszystko fachowo załatwić.

Dobrze, ze przynajmniej awaria nie była na tyle poważna, ze trzeba byłoby teraz rozkopywać i całą działkę, ale i tak było z tym mnóstwo zachodu. Cieszę się, że jest to już za mną. Mam nadzieję, ze więcej taki niespodzianek nie będę miała.