laserowe grawerowanie

Nie da się ukryć, że upominki spersonalizowane są ciekawym rozwiązaniem – pokazują, że prezent powstał z myślą o obdarowywanej osobie i jest przeznaczony specjalnie dla niej. To dobry pomysł, jeśli chcemy pokazać komuś, że jest dla nas naprawdę ważny… Zatem możemy zastanawiać się nad tym, jakie są metody personalizowania przedmiotów.

Laserowy grawer na różnych materiałach

laserowe grawerowanieTą najbardziej skuteczną jest laserowe grawerowanie upominków. Dzięki temu sposobowi, możemy nanieść napis czy grafikę na przedmiot wykonany z dowolnego materiału. Laserowe grawerowanie upominków sprawdza się zarówno przy szkle akrylowym, jak i przy przedmiotach wykonanych z metalu, drewna, skóry czy z tworzywa sztucznego. Laserowe grawerowanie upominków to proces polegający na wypalaniu laserem określonego kształtu – napisu czy rysunku – w materiale. Pozwala to na uzyskanie wyraźnego znaku. Niektórzy zastanawiają się nad tym, który rodzaj laserowej obróbki będzie skuteczniejszy – czy wybrać grawerowanie płytkie, czy głębokie. Panuje przekonanie, że to głębokie jest lepsze, gdyż uzyskany napis będzie trwalszy. Okazuje się, że rodzaj grawerowania wcale nie ma znaczenia dla trwałości powstałego znaku. W obu przypadkach znak będzie wyraźny i staranny. Laserowe grawerowanie upominków z wykorzystaniem metody głębokiej to po prostu o wiele mocniejsze niż normalnie zagłębianie się w materiał – pamiętajmy jednak, że to może sprawić, iż podczas obróbki powstanie osad spalinowy, który zanieczyści powierzchnię grawerowanego przedmiotu.

laserowe grawerowanieW niektórych przypadkach – na przykład wtedy, kiedy przedmiot jest wykonany ze szkła akrylowego – osad spalinowy może być trudny do usunięcia, a jego pozbycie się będzie wiązać się z zarysowaniem pleksy. Do tego z pewnością nikt z nas nie chciałby dopuścić, w końcu upominek przeznaczony jest dla ważnej dla nas osoby… powinien więc być nieskazitelny! Jeżeli jednak zdecydujemy się na głębokie laserowe grawerowanie upominku, możemy zabezpieczyć powierzchnię przedmiotu przed osadem poprzez oklejenie powierzchni niepoddawanej obróbce taśmą papierową. To zabezpieczy przedmiot przed osadem spalinowym, a przy tym taśmę tę łatwo odkleić. Grawerowanie płytkie sprawdzi się równie dobrze, dlatego może warto zostać przy tym rodzaju obróbki.

Decydując się na laserowe grawerowanie upominków, warto wybrać firmę, która wykonuje tego typu pracę na wysokiej jakości, profesjonalnych urządzeniach – takie wysokiej klasy grawery laserowe z pewnością pozwolą na uzyskanie jak najlepszych efektów, dzięki precyzji swoich działań.