gumowe płytki tarasowe

Stworzenie idealnego balkonu i tarasu, który będzie miejscem relaksu i wypoczynku dla całej rodziny, nie jest prostą sprawą. Trzeba zadbać o wygodne meble w których można komfortowo się umościć, oświetlenie (jeśli zamierzamy tam spędzać wieczory), jak również osłony czy dekoracje na balustrady, szczególnie jeśli są one ze szkła więc wszystko przez nie widać.

Płytki gumowe na taras

nowoczesne gumowe płytki tarasoweJednak jest jeszcze jedna rzecz o jakiej trzeba pomyśleć, a większość osób nie przywiązuje do tego wielkiej wagi. Mowa mianowicie o pokryciu nawierzchni tarasu i balkonu. Zajmuje ono sporą powierzchnię, może być ozdobą tarasu i zapewniać bezpieczeństwo, ale może także je szpecić i powodować wypadki. Jaką zatem nawierzchnię warto kupić? W przypadku balkonów większość decyduje się na kafle ceramiczne, ponieważ są łatwe do umycia, mrozoodporne (nie będą pękać zimą), a do tego trwałe. Czyli generalnie nie sprawiają żadnych problemów, a do tego można je kupić w każdym sklepie budowlanym. Niestety, często są śliskie, szczególnie pokryte deszczem lub śniegiem, przez co łatwo o wypadki. Z kolei na tarasach dominują deski kompozytowe oraz kostka betonowa. Kompozyt jest lepszy niż drewno, ponieważ nie zgnije i jest odporny na wilgoć.

gumowe płytki tarasoweDzięki ryflowaniu jest także antypoślizgowy. Jednak dostępny jest tylko w kilku kolorach, a jego montaż należy zostawić ekspertom. Kostka brukowa jest trwała i twarda. Po upadku na nią można się nieźle poobijać. Z czasem porasta mchem, a w przestrzeniach między nimi wyrastają chwasty. Także ma ograniczoną paletę barw. Dlatego też tak doskonałym rozwiązaniem będą nowoczesne gumowe płytki tarasowe i balkonowe. Mają one same zalety! Są miękkie i doskonale amortyzujące, zatem są odpowiednie wszędzie tam, gdzie są dzieci i zwierzęta. Dostępne są w wielu kolorach – nie tylko czarnym czy brązowym, ale też zielonym, czy czerwonym, dzięki czemu można stworzyć idealny balkon w dowolnym stylu. W dodatku są one proste do położenia nawet dla amatora. Nie trzeba tu specjalistycznych narzędzi, a jedynie dobry klej i opcjonalnie narzędzie do przycinania płytek.

Warto zaznaczyć, że można je myć, a także są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, czy odpady deszczu i śniegu. Zdecydowanie płytki tarasowe wykonane z gumy to najlepsza opcja do każdego budynku. Można je szybko położyć, mają różne kolory, a do tego są przyjemne w dotyku i miękkie, więc upadek nie będzie bolesny. Jest to zatem opcja w którą warto zainwestować, bez względu na to jaki styl lubimy.