producent rolet dzień noc

Poszukując wysokiej jakości rolet, które będą zarówno chronić nas przed nadmiernym nasłonecznieniem, jak i zapewniać prywatność, znajdują się między innymi rolety dzień noc oraz rolety zaciemniające. Oba rodzaje rolet cieszą się nieustannie rosnącą popularnością, dlatego wybór konkretnego typu rolety może być dla nas trudny.

Producent rolet w różnych kolorach

producent rolet dzień nocNa które się zdecydować? Zarówno rolety dzień noc, jak i te drugie, mają wiele zalet. Warto przyjrzeć się ich możliwościom. Rolety dzień noc to nowoczesne rozwiązanie, które dopiero od niedawna obecne jest na naszym rynku. Są to rolety podwójne, do których wykonania zastosowano dwa pasy materiałów – kolorowe, jak i pasy transparentne. Dzięki temu możliwy do uzyskania jest atrakcyjny efekt, jak i regulacja dopływu światła, która nie wymaga podnoszenia materiału do góry. Jest to naprawdę duże udogodnienie. Atrakcyjny wygląd takich rolet sprawia, że prezentują się dobrze bez towarzyszących im firanek czy zasłonek. To rolety pełnią tutaj funkcję dekoracyjną we wnętrzu, dlatego bez obaw możemy zrezygnować z innych ozdób okna. Producent rolet dzień noc zapewnia nam szeroki wybór swoich wyrobów – dostępne są one w różnych rozmiarach, a także kolorach, dlatego bez problemu dobierzemy coś do każdego rodzaju wnętrza.

producent rolet dzień nocWarto jednak wiedzieć, że choć ich nazwa może przynosić skojarzenia o możliwości całkowitego zaciemnienia wnętrza, nie jest to prawdą – jeżeli zależy nam na takim efekcie, wówczas zamiast rolet dzień noc powinniśmy wybrać rolety zaciemniające. Te dzięki swojej specjalnej konstrukcji oraz zastosowanym materiałom, umożliwiają całkowite zaciemnienie pomieszczenia, dlatego polecane są do sypialni czy pokoju dziecka. W dodatku ich szeroki wybór sprawia, że znajdziemy zarówno model dostosowany do tradycyjnego rozmiaru okna pokojowego, jak i do okien dachowych. Rolety zaciemniające posiadają specjalną aluminiową powłokę (nie posrebrzaną jak w innych roletach), dzięki czemu mogą także chronić wnętrze przed nagrzaniem się na skutek promieni słonecznych docierających do pomieszczenia w upalne dni. Ta aluminiowa powłoka odbija promienie, dlatego , stosując rolety zaciemniające, możemy liczyć na to, że we wnętrzu nie będzie nigdy zbyt gorąco.

Jak widać, zarówno rolety dzień noc, jak i rolety zaciemniające, mają swoje zalety. Wybór może więc być naprawdę trudny – warto więc najpierw dokładnie określić swoje potrzeby. Zastanowić się, czego oczekujemy od rolet – czy zależy nam bardziej na funkcji dekoracyjnej, czy może na zaciemnieniu pomieszczenia? Wówczas podjęcie decyzji stanie się łatwiejsze.