led

Stosujemy rozmaite oświetlenia w naszych domach, wiele osób dalej utrzymuje się przy tradycyjnych żarówkach wolframowych, które jeszcze pamiętają czasy Nikoli Tesli, jednak coraz częściej odchodzą one w zapomnienie razem z wielkim wynalazcą.

Kiedy warto zastosować oświetlenie LED?

ledOświetlenie tego typu jest w bardzo wysokim stopniu niewydajne i przy tym nie daje zbyt dobrego efektu wizualnego. Używając go jesteśmy zmuszeni do częstych wymian szklanych baniek. Charakterystyczne strzelanie i dymienie w żarówce oznaczało kolejne wydatki. Dlatego też ludzie coraz częściej decydują się na oświetlenie halogenowe, lub LED z najszybciej rosnącą bazą fanów. To właśnie to ostatnie zdążyło zdominować rynek w niewielkim czasie. Niezależnie czy to oświetlenie główne, czy ozdobne, LED wygrywa w każdej możliwej kategorii ze względu an swoją wysoką wydajność i szeroki wybór kolorów. Często żarówki LED mają możliwość dowolnej zmiany kolorów, przez co często są wybierane przez ludzi, którzy chcą dodać coś oryginalnego do swojego domu. Jednak tendencją rosnącej popularności mogą pochwalić się taśmy LED, które stosujemy coraz częściej i chętniej. Co prawda wymagają one odpowiedniego montażu by byłe efektywne. Nie trzeba się jednak martwić, nowoczesne profile do taśm led oferują nam łatwy i efektywny montaż.

ledDzięki zamontowanemu kloszowi działającemu jak pryzmat, intensywność światła z poszczególnych lampek na taśmie jest znacznie zwiększona i samo światło zostaje rozmyte, co eliminuje efekt punktowego oświetlenia. Jako, że taka instalacja zamienia taśmy praktycznie w ciągłe światło, sprawia ona, że mogą one być używane jako oświetlenie główne. I często stosuje się je w miejscach, gdzie nie potrzeba żyrandoli, czy dużych lamp. Coraz to częściej widzimy chociażby oświetlenia schodowe tego typu, a niezwykle często jako element wystroju łazienek. Możliwości są nieograniczone, ogranicza nas tylko wyobraźnia projektanta wnętrz. Panele te można zamontować praktycznie wszędzie, w ścianach, podłogach, na suficie, w suficie podwieszanym, na schodach, w drzwiach, czy nawet w ramach okien. To właśnie uniwersalizm tej konstrukcji, jej ciekawy i oryginalny wygląd zapewnił jej tak rosnącą popularność i czołowe miejsce w jakim znajduje się właśnie oświetlenie LED.

Dodatkowo lampki tego typu mogą być podłączone do transformatora, który połączony z pilotem pozwala na swobodne kontrolowanie koloru oświetlenia w czasie rzeczywistym, a zatem możemy zmienić klimat kiedy tylko chcemy. Często zawiera to w sobie także opcje migania, czy świecenia sekwencyjnego, co może się okazać przydatne przy wszelkich imprezach jakie będą się odbywać w domu.