wygodne materace piankowe 160x200

Jeżeli poszukujemy nowego materaca do łóżka, z pewnością zadziwi nas szeroki wybór produktów. Wśród nich znajdują się między innymi materace piankowe, sprężynowe oraz kieszeniowe. Który rodzaj materaca jest najbardziej godny uwagi? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ wszystko zależy od tego, jakich zalet oczekujemy.

Polecane materace piankowe

wygodne materace piankowe 160x200Każdy taki materac charakteryzuje się bowiem innymi właściwościami. Najwięcej osób decyduje się jednak na wygodne materace piankowe 160×200, ponieważ zastosowany w nich materiał jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu i zapewnia zdrowy, spokojny sen, a rozmiar takiego materaca dostosowany jest do standardowego dwuosobowego łóżka. Takie materace piankowe możemy podzielić jednak na te wykonane z pianki poliuretanowej, na materace termoelastyczne, lateksowe o raz wysokoelastyczne. Przyjrzyjmy się każdemu z nich po kolei. Najpopularniejszy jest materac z pianki poliuretanowej, może mieć jednak ona różną gramaturę – od T21 do T35. Od niej zależy twardość oraz elastyczność materaca. Tego typu produkty zazwyczaj bardzo dobrze dopasowują się do przyjętej pozycji ciała podczas snu, dlatego rano budzimy się zawsze wypoczęci. Jeśli chodzi o materace termoelastyczne, wykorzystywana jest w nich tak znana pianka leniwa. Pod wpływem temperatury zmienia ona kształt, dzięki czemu może dostosować się do ciała osoby leżącej.

wygodne materace piankowe 160x200Po opuszczeniu łóżka, materac odzyskuje swój podstawowy wygląd. Taka pianka termoelastyczna posiada właściwości ortopedyczne, dlatego tego typu materac piankowy 160×200 poleca się osobom, które chcą zapobiegać bólowi pleców i chcą poprawić krążenie krwi. Sen na takim materacu z pewnością będzie regenerujący. Z kolei jeśli chodzi o materace wysokoelastyczne, tutaj stosuje się specjalną piankę HR. To tak naprawdę odmiana pianki poliuretanowej, jednak charakteryzuje się ona o wiele lepszą sprężystością oraz elastycznością. Dzięki temu taka pianka stanowi idealną podporę dla kręgosłupa, a przy tym jest lekka i przewiewna, dlatego materiał nie ma szans się zapocić. Ostatni rodzaj materacy piankowych to materace lateksowe wykonane z mieszanki kauczuku z lateksem syntetycznym, co zapewnia optymalny poziom elastyczności, a przy tym wytrzymałość oraz trwałość produktu.

Niestety ten rodzaj materaca jest sporo droższy od pozostałych wyrobów piankowych. Zresztą wszystkie materace piankowe znajdują się na wyższej półce cenowej niż te sprężynowe czy kieszeniowe, ale wiemy za co płacimy – za najwyższą jakość. Dlatego jeżeli zależy nam na spokojnym śnie i komforcie – materace piankowe są zawsze dobrym wyborem.