Relokacja maszyn w halach

W każdej fabryce znajduje się wiele maszyn, które składają się za linię produkcyjną. Są one wielkie, ciężkie, masywne, najczęściej wykonane z mocnych stopów metali. Jeśli działają one prawidłowo to nie mamy się czym przejmować.

Relokacja maszyn fachowo wykonana

Relokacja maszyn w halach Przy awariach jest nieco gorzej, ponieważ istnieje niewielu dobrych specjalistów, którzy się zajmują takimi rzeczami. Jednak nawet wtedy najczęściej nie musimy ruszać maszyn, trzeba co najwyżej zdemontować jakąś część. Czasem jednak maszyny trzeba przesuwać. Stare się wymienia na nowe, przenosi się je na inne miejsce, kiedy dochodzą do fabryki nowe maszyny, czy też fabryka zmienia swoją siedzibę na większą. Rzeczy biurowe są łatwe do zapakowania, z urządzeniami nie jest tak prosto. Niezbędna jest wtedy fachowa relokacja maszyn w halach przemysłowych w Wielkopolsce. Na czym ona polega? Jest to profesjonalne przenoszenie maszyn z jednego miejsca na inne. Trzeba ją zacząć od wyłączenia urządzeń i odczekania na ich ostygnięcie czy wygaszenie. Niektóre elementy przemysłowe, takie jak piece hutnicze czy kotły fabryczne, ,,wyłączają” się dopiero po kilku dniach, a nawet po dwóch tygodniach.

Relokacja maszyn w halach Trzeba zatem zaplanować relokację z wyprzedzeniem tak, by maszyny były gotowe do transportu na czas. Potem maszyny odłącza się od źródeł prądu i/lub wody, żeby nie doszło do spięcia, czy zalania. Następnie trzeba zadbać o przerwanie połączeń, danej maszyny z pozostałymi. Wtedy mamy pewność, że nie uszkodzimy przy okazji pozostałych elementów fabryki. Następnie przechodzimy do składania maszyny czy też odłączania niektórych jej części. Są to na przykład podajniki, czujniki temperatury, kontrolery, które często są wykonane z tworzywa sztucznego, nie z metalu. Mogłyby się uszkodzić w trakcie transportu, szczególnie, że są to elementy wystające poza obręb maszyny. Niektóre elementy można schować w obręb, na przykład wysuwane pojemniki. Potem kiedy zostały usunięte wszystkie możliwe rzeczy można przejść do zabezpieczenia maszyny, szczególnie jej wrażliwych części, na przykład elementów komputerowego sterowania. Potem urządzenia można przenosić. Trzeba je dobrze opasać pasami transportowymi, zakończonymi hakami dźwigowymi. Maszyna musi być podnoszona równo, by się nie przechylała.

Następnie można je umieszczać na przykład na samochodzie do transportu hds, czy innego specjalistycznego pojazdu, który jest w stanie udźwignąć ciężkie urządzenia. Relokacja maszyn przemysłowych z pewnością nie jest łatwym zadaniem ze względu na ich gabaryty, więc warto jest przekazać to zadanie specjalistom.