hale łukowe

Nastały czasy recyklingu i „zero waste”. Normą w naszych czasach jest nie tylko segregowanie śmieci, ale i choćby redukowanie do maksimum ilości wytwarzanych odpadów. Skoro świadomość istnienia problemów, z którymi zmaga i będzie się zmagać nasza planeta, wpłynęła na nawet najpospolitsze aspekty życia, to dlaczego nie miałaby wpłynąć także na budownictwo?

Samonośne hale łukowe

hale łukoweDlaczego nie zastąpić ogromnych, kosztujących ogromną ilość zasobów budowli, tańszą i przyjaźniejszą środowisku alternatywą? Hale mogą mieć różnorakie przeznaczenie, ale w większości są to budynki sporych, często nawet ogromnych rozmiarów. Czy to magazyny, czy wielkie hale fabryczne tudzież produkcyjne, nawet hale przeznaczone pod obiekty sportowe – każda z nich pomieścić musi ogrom ludzi, maszynerii, sprzętu. To oznacza nie tylko zatrważające wydatki związane z powstaniem takiej budowli, długotrwały i problematyczny proces budowlany, ale i niezliczoną ilość gruzu, który kiedyś trzeba będzie zutylizować. Choć to wszystko brzmi złowieszczo, nie oznacza to jednak, że hale powinny zniknąć z przestrzeni miejskich. Wystarczy zmienić sposób, w który się je buduje. Świetną alternatywą dla tradycyjnych, murowanych hal, są stalowe, trwałe hale łukowe. Konstrukcje te są pod każdym wręcz względem lepsze od swojej betonowej konkurencji. Hale łukowe opierają się na technologii samonośnych, stalowych konstrukcji łukowych.

hale łukoweOznacza to, że są bardzo lekkie, zaś proces ich produkcji jest nie tylko nieskomplikowany, ale i tani. Nie oznacza to jednak, że stalowe hale łukowe rozpadną się pod byle podmuchem wiatru. To niezwykle wytrzymałe konstrukcje, które wytrzymują wstrząsy w sile do siedmiu stopni w skali Richtera, a także wysokie obciążenia wiatrem i śniegiem. Hale tego typu mogą bez problemu powstać w ekstremalnych warunkach pogodowych, w miejscach, gdzie budowa tradycyjnych hal byłaby skrajnie problematyczna. Dzięki samonośnej, modułowej konstrukcji, stalowe hale łukowe nie tylko powstają w błyskawicznym tempie, ale są też niezwykle łatwe w transporcie, czy ewentualnym demontażu. Oczywiście dzięki takiemu sposobowi produkcji, przedsiębiorca, który zdecyduje się na postawienie hali łukowej, uniknie długotrwałej i kosztownej budowy, która obciążałaby także naszą planetę. Poza tym, gruz jest znacznie trudniejszy w utylizacji od stali. Ogromne hale fabryczne, pojemne hale magazynowe, łatwe w transporcie hale wojskowe, czy wreszcie tanie w utrzymaniu hale sportowe. Użyteczność stalowych hal łukowych jest, bez dwóch zdań, niebagatelna.

Konstrukcje tego typu pozwalają w końcu nie tylko uniknąć zbytecznych kosztów produkcji, ale przede wszystkim – są zdecydowanie bardziej ekologiczne od tradycyjnych, murowanych hal. W końcu halę łukową można, w razie potrzeby, szybko przetransportować, tudzież zdemontować, a przy procesie konstrukcyjnym zużywa się zdecydowanie mniej zasobów. To rozwiązanie przyjazne przedsiębiorcom i naturze.

Więcej na stronie https://www.hupro.pl