Zjeżdżalnia dla dziecka

Nie ma dziecka które nie lubiłoby chodzić na place zabaw. Dostępne są one w miejskich parkach, przy niektórych blokach oraz przedszkolach. Jednak dziecko może z nich skorzystać tylko wtedy kiedy jest w placówce edukacyjnej lub wyjdzie z rodzicami na spacer.

Czy nie może się świetnie bawić w domu?

piękny przydomowy plac zabawOkazuje się, że jak najbardziej taka opcja istnieje! Jak na działce stworzyć przestrzeń zabawy dla dziecka? Wszystko oczywiście zależy od tego w jakim wieku jest dziecko, jak duża jest działka i jakie aktywności podejmuje maluch – raczej spokojniejsze czy bardziej dynamiczne. Piękny przydomowy plac zabaw można stworzyć w pełni samodzielnie od podstaw, jak i kupić gotowe elementy i jedynie samemu je zamontować. Bez względu na to co się wybierze to trzeba wiedzieć na jakie konstrukcje postawić. Dziecko na pewno ucieszy się z huśtawki. Samo siedzisko można zmieniać tak jak maluch będzie rosnąć – od kubełkowego, przez bocianie gniazdo, kończąc na desce. W ten sposób niejako konstrukcja ,,rośnie” wraz z dzieckiem. Huśtawkę można połączyć z drabinką. Dziecko będzie mieć miejsce do wspinania się, obserwowania całej działki z wysokości, jest to także dobre miejsce do robienia zdjęć.

Zjeżdżalnia dla dziecka A jeśli z czasem maluch przestanie się wspoinać to drabinka będzie stanowiła idealną pergolę dla pnących się roślin. Często na przydomowych placach znajdują się także zjeżdżalnie. To konstrukcja z której mogą korzystać nawet małe dzieci. Maluch wchodzi na drabinkę i zjeżdża po ślizgawce. Zabawa jest prosta, ale fajna. Zjeżdżalnia może być też częścią ,,domku”. Zwykle pojawia się on przy przedszkolach czy w parkach ale w ogrodzie też się sprawdzą. Zaletą domków jest to, że jest zadaszony, stanowi ,,bazę” dla dzieci i można go łączyć z różnymi elementami. Przy domku może znaleźć się siatka do wspinania się, ,,mostek”, a nawet gry logiczne. W ten sposób można stworzyć taką konstrukcję która idealnie będzie dla konkretnego dziecka lub też taką którą można zmieniać z czasem. Warto celować przede wszystkim w place przydomowe wykonane z drewna, ponieważ to materiał naturalny, solidny, a jednocześnie nie nagrzewa się tak latem i nie zamarza zimą, więc jest przyjemniejsze w dotyku i bezpieczniejsze.

Przy budowie placu zabaw w ogrodzie warto także wziąć pod uwagę to jak bawić lubi się nasz maluch. Huśtanie się czy zjeżdżanie jest dosyć spokojne, idealne dla każdego, z kolei wspinaczka na linach będzie lepsza dla dziecka które są pełne energii, lubiące sport. Grunt to dobrze się zastanowić przed budową placu.