meble na zamówienie

Przeprowadzka lub remont mieszkania czy domu to zawsze ważne wydarzenie w życiu każdego z nas. Ekscytacja zmianą, miejmy nadzieję na lepsze, miesza się często ze zmęczeniem spowodowanym pakowaniem, układaniem, urządzaniem, malowaniem… lista z pewnością mogłaby być o wiele dłuższa. Dobór mebli to osobny temat, na którym warto pochylić się i przemyśleć go dokładniej.

Meble według ciekawego pomysłu

meble na zamówienieDobrym pomysłem jest zrobienie sobie listę kryteriów, którymi będziemy się kierować przy ich wyborze. Z pewnością mamy do umeblowania kuchnię, łazienkę, być może przedpokój i z pewnością jeden lub kilka pokoi. Musimy dokonać pomiaru wszystkich pomieszczeń, zadecydować gdzie i jakie meble chcemy wstawić, wziąć pod uwagę ich przeznaczenie, wybrać kolory w których chcemy urządzić dane pomieszczenia i wybrać się do sklepu lub zacząć przeglądać magazyny meblarskie lub dedykowane strony internetowe. W tym momencie często spotyka nas gorzkie rozczarowanie, bo okazuje się, że nigdzie nie możemy dostać wymarzonego zestawu – nie zgadzają się wymiary, kolor znacznie odbiega od wymarzonego i funkcjonalność jest daleka od zakładanej. Ratunkiem mogą okazać się meble na zamówienie mogące odsunąć wszystkie wymienione wyżej bolączki w niepamięć. Na rynku jest wiele firm meblarskich oferujące zmontowanie kompletu mebli na wymiar z istniejącego zestawu, otrzymujemy więc meble w określonej stylistyce i w kolorze wybranym z dostępnej palety, ale idealnie dopasowane do potrzebnych wymiarów.

meble na zamówienieInnym wariantem są meble na zamówienie robione całkowicie według naszego pomysłu. Jeżeli potrafimy, możemy sami zaprojektować wymarzony zestaw lub skorzystać z pomocy projektanta lub projektantki. Najlepiej sprawdzić z wybraną firmą meblarską, czy oferuje ona takie usługi, co jest dość powszechną praktyką, znacznie tańszą również, niż wynajęcie zewnętrzne biura projektowego. Wykonanie mebli pod indywidualne zamówienie od podstaw, z pewnością będzie droższe i bardziej czasochłonne, warto więc uwzględnić to przy planowaniu budżetu i terminu wprowadzenia się, aby ustrzec się przed przykrą niespodzianką w przyszłości. Montażem mebli na wymiar w mieszkaniu również zajmie się firma je wykonująca, z racji faktu, że meble te będą idealnie wpasowane we wnęki i właściwe ich umiejscowienie wymaga odpowiednich kwalifikacji.

Wykorzystanie każdego centymetra wolnej przestrzeni jest szczególnie ważne w mniejszych pomieszczeniach, jak przedpokój, łazienka, czy nawet kuchnia. Pozwala to na ergonomiczne urządzenie mieszkania i cieszenie się w pełni jego komfortem.