nowoczesne ogrody

Aranżacja ogrodów jest niezmiernie skomplikowaną czynnością, ze względu na to, iż ogród poza funkcjami dekoracyjnymi powinien być również praktycznym miejscem, służącym zarówno do wypoczynku, jak i pracy.

Ogród podzielony na sektory

nowoczesne ogrodyWszystko w głównej mierze zależy od wielkości ogrodu, jak i od oczekiwań i wymagań jego właścicieli. Ogród powinien łączyć w sobie dane strefy, jakimi są sektory: rekreacyjne, wypoczynkowe, jak również użytkowe. Oprócz stref podczas projektowania ogrodu powinniśmy zastanowić się nad jego stylem i zastosowaniem. Styl powinien być dopasowany do tego, panującego w domu lub pasować powinien do elewacji budynku. Można wyróżnić takie style ogrodów, jak: styl nowoczesny, charakteryzujący się przejrzystymi i prostymi liniami oraz zastosowaniem białej barwy i szkła, a także styl angielski, niezwykle romantyczny i uporządkowany. Kolejnym z nich, dostępnym w aranżacji i projektowani ogrodów jest styl wiejski oraz japoński. Styl japoński cechuje się perfekcją w każdym calu, rozumianą przez równo przystrzyżoną trawę oraz krzewy w finezyjnych kształtach, natomiast styl wiejski to swobodna i pozorny na pierwszy rzut oka bałagan. W każdym z ogrodów powinny znajdować się różnobarwne kwiaty, rośliny, zioła, a także drzewa i krzewy oraz pnącza.

nowoczesne ogrodyStrefowe podzielenie ogrodu wpływa na podzielenie ogrodu na części takie, jak przed ogródek, czyli przestrzeń w okolicy drzwi wejściowych do domu. Przestrzeń ta pełni funkcję przede wszystkim dekoracyjną. Kolejną ze stref ogrodu jest ta związana z podjazdem, ścieżkami, jak i frontem domu. Strefa wypoczynkowa i rekreacyjna ściśle związana jest z trawnikiem, jak i miejscem tuż przed tarasem lub wyjściem tylnym z domu. Projektowanie ogrodów jest niezwykle ważnym aspektem aranżacji przestrzeni wokół siebie. Zakładanie ogrodów jednak należy w szczególności do profesjonalnych firm zajmujących się projektowaniem ogrodów użytkowych dla klientów indywidualnych, jak i właścicieli przedsiębiorstw. Ogród prawidłowo zaaranżowany wpływa pozytywnie na postrzeganie świata, wprowadza harmonię do życia codziennego, jak i umożliwia właściwe funkcjonowanie. Ostatnim z rejonów ogrodu jest strefa gospodarcza, zwana także użytkową. Usytuowana najczęściej w bocznej części oraz schowana za krzewami lub wyższymi drzewami.

Ogrody o większych gabarytach w części rekreacyjnej zazwyczaj posiadają stawy oraz oczka wodne lub baseny. Natomiast w tych mniejszych ustawiane są urokliwe altanki, w których w dowolnej porze dni można zasiać i spędzić czas z rodziną bądź przyjaciółmi.

Więcej na http://wisniewskipracownia.pl