Trudno o bardziej dynamiczną dziedzinę pod względem zmian niż architektura i dekoratorstwo. Prawdopodobnie dorównuje im jedynie równie kolorowa moda. Jeśli chodzi o aranżację wnętrz to zdecydowanie ostatnio mamy wiele przeciwstawnych trendów. Z jednej strony stawiamy na prostotę i surowość, a drugiej wybieramy geometrię i wzory.

Z czego korzysta projektant wnętrz?

projektant wnętrzTą drugą tendencję doskonale odzwierciedlają panele dekoracyjne 3D, które są zdecydowanie ulubionym materiałem dekoratorskim projektantów w ostatnim czasie. Umożliwiają one dokonanie niemalże natychmiastowej metamorfozy i zmiany całego charakteru pomieszczenia. Dzięki mnogości wzorów i możliwości malowania ich na dowolny kolor pasują właściwie do każdego wnętrza. Moją je optycznie powiększyć, poszerzyć, nadać głębi czy industrialnego charakteru. Obecnie korzysta z nich prawie każdy projektant wnętrz z Wrocławia, ponieważ są łatwe w montażu i nadają się właściwie do wszystkich pomieszczeń, z wyjątkiem tych o dużej wilgoci. Aranżacja wnętrz z panelami 3D wygląda bardzo efektownie, nawet jeśli reszta pomieszczenia utrzymania jest w stonowanej stylistyce. Ich koszt nie jest co prawda najmniejszy, jednak wystarczy już udekorować nimi niewielki fragment pomieszczenia, by uzyskać pożądany efekt. Innym materiałem, którym interesuje się obecna architektura wnętrz jest drewno. Występuje ono zarówno pod postacią elewacji, tarasu jak i mebli. Doskonale komponuje się z surową cegła, która także dominuje we współczesnych aranżacjach. Kolejnym trendem jest sam profesjonalny projekt wnętrz. Coraz więcej osób decyduje się na to, by to właśnie architekt wnętrz zadecydował o tym, jak będzie wyglądać ich codzienna przestrzeń życiowa. Oczywiście wiąże się to z większymi kosztami, ale też z poczuciem, że przestrzeń jest ergonomiczna, estetyczna, a zastosowane do jej aranżacji materiału przetrwają wiele sezonów. Architektura wnętrz przeżywa obecnie także zachwyt nad tynkami dekoracyjnymi. Doskonale komponują się one z kominkami i dużymi salonami z meblami tapicerowanymi. Z jednej strony nadają wnętrz surowości, a z innej zdecydowanie dodają stylu. Aranżacja wnętrz to kwestia skomplikowana, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie mają z nią styczności.

Nawet jeśli mamy smykałkę do łączenia kolorów, to najczęściej brakuje nam pomysłów na praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, a wiadomo, że nawet najładniejsza, ale niepraktyczna przestrzeń psuje cały efekt. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest fachowy projekt wnętrz – we Wrocławiu wykonuje się ich bardzo wiele – i dla firm i osób prywatnych. To daje nam gwarancję ponadczasowego wnętrza z godnie z naszymi upodobaniami i potrzebami.