pilarka stołowa uniwersalna

Poszukując pilarki stołowej, z pewnością podstawowym parametrem, na który będziemy zwracać uwagę, będzie precyzja cięcia. Jest ona możliwa do uzyskania dzięki specjalnym właściwościom technicznym i odpowiedniej konstrukcji urządzenia. W ten sposób możemy przeciąć dowolny materiał, dokładnie, bez żadnych wyrw. Urządzenie daje się prowadzić lekko i nie występują przy tym żadne problemy.

Co umożliwia dokładne cięcie?

 pilarka stołowa uniwersalnaOczywiście jeśli tarcza pilarska została odpowiednio dostosowana do danego rodzaju materiału. Jeśli poszukujemy naprawdę dobrego elektronarzędzia do cięcia drewna czy stali, Festool pilarka stołowa uniwersalna będzie dla nas dobrym wyborem. Urządzenia od tego producenta wyposażane są w nowoczesny silnik oparty na nowej technologii oraz na elektronice MMC, a dzięki potrójnemu łożyskowaniu wydłuża się zdecydowanie jego żywotność. To właśnie wysokiej klasy podzespoły sprawiają, że takie pilarki są niezawodne i działają bezawaryjnie przez naprawdę długi czas. Pamiętajmy jednak także o tym, aby wybrać taki model pilarki stołowej, który posiada możliwość regulowania prędkości obrotowej. Wspominany system MMC umożliwia taką regulację. Do podstawowego wyposażenia należeć będzie także specjalna nakładka zabezpieczająca użytkownika przed odpryskami. To ważne dla bezpieczeństwa – podobnie jak ważny dla niego jest szybki hamulec.

 pilarka stołowa uniwersalnaW najlepszych, nowoczesnych modelach Festool, pilarki posiadają tak szybki hamulec, że już w sekundę po jego uruchomieniu urządzenie zatrzymuje się. Wiele modeli posiada też specjalne zabezpieczenie przed cofaniem się piły. Jednak pamiętajmy, że nie tylko wysoka jakość pilarki wpływa na komfort pracy. Ważne jest także wyposażenie warsztatu – na przykład w stół wielofunkcyjny oraz szyny prowadzące. Te elementy mają zdecydowany wpływ na utrzymaniu stabilności materiału poddawanego obróbce. Dzięki szynie, nawet w przypadku najtwardszych materiałów, nie ma możliwości, aby tarcza pilarska zmieniła swój kurs. Możemy więc liczyć na niezawodne cięcie, zarówno twardych materiałów budowlanych, płyt warstwowych, jak i płyt pilśniowo-cementowych. Dla takich pilarek nie ma bowiem rzeczy niemożliwych i nawet zadania na ekstremalnym poziomie wykonują one bez żadnych komplikacji.

Jeśli zależy nam na czystości pracy, zaopatrzmy się także w odkurzacz mobilny, który można podłączyć do pilarki za pomocą specjalnego przewodu ssącego. Pochłonie on natychmiastowo wszelkie opiłki, nie pozwalając im rozbryzgnąć się po pomieszczeniu. Wszystko po to, aby prace przebiegały bez jakichkolwiek kłopotów.