wkręty konstrukcyjne do drewna

Człowiek od zawsze lubił ułatwiać sobie życie. Producenci co chwilę pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych i oferują nam jeszcze bardziej nowoczesne i innowacyjne produkty. Ta rzecz jest już doskonała? Nic bardziej mylnego! I właśnie tym kierują się producenci wkrętów ciesielskich.

Wkręty to dobre łączniki

wkręty konstrukcyjne do drewnaProwadzą złożone badania, szukają innowacyjności i co jakiś czas na rynku pojawia się jeszcze lepszy, trwalszy i praktyczniejszy wynalazek. Jednym z nich z pewnością są łączniki na torx. Od samego początku celem inżynierów było to, aby unowocześnić standardowe wkręty ciesielskie. Te wykonane ze zwykłej stali zbyt szybko ulegały korozji, łamały się podczas montażu lub po prostu nie chciały się wkręcać. Początkowo zmiany w kolejnych ich wydaniach były subtelne. Testowanie różnych materiałów było na porządku dziennym, jednak w pewnym momencie w hurtowniach i sklepach pojawił się produkt, który podbił rynek. Zdobył zainteresowanie nie tylko inżynierów czy amatorów, budujących altankę w swoim przydomowym ogródku, ale również i specjalistów. Mowa oczywiście o wkrętach ciesielskich mocowanych na tak zwany torx. Osoba, która nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tego typu wkręt różni się od swoich poprzedników z dużym prawdopodobieństwem nie zauważy nawet różnicy.

wkręty konstrukcyjne do drewnaJednak to właśnie te innowacyjne wkręty są polecane przez właścicieli hurtowni. Co więc uległo zmianie? Przede wszystkim wyprofilowanie końcówki wiercącej. Jest ona teraz wykonywana za pomocą specjalistycznej frezarki w taki sposób, aby jeszcze lepiej i szybciej wkręcała się w drewniane elementy. Kolejną unowocześnieniem, mającym ogromne znaczenie dla pracy śruby jest podwójne gwintowanie. Oprócz standardowego, na zaledwie kilku centymetrach trzpienia znajdującego się najbliżej łba, znajduje się dodatkowe profilowanie. Najważniejsza rolę odgrywa właśnie łeb wkręta – jest specjalnie żłobiony, dzięki czemu dużo równomierniej przenosi siły z wkrętarki na cały, samowiercący łącznik. Z czasem, za sprawą specjalnej powłoki powstały woskowane wkręty konstrukcyjne do drewna, które do teraz są jednymi z najlepszych tego typu łączników dostępnych na rynku.

Dzięki wszystkim profilowaniom i woskowej powłoce wkręty ciesielskie są znacznie bardziej trwałe, lepiej się wkręcają, przyczyniają się do oszczędzania energii elektrycznej (ponieważ mniej obciążają wkrętarkę). Oprócz tego cechują się dużą odpornością na rozerwanie, a ich montaż nie wymaga wykonania wstępnych nawierceń. Wszystko to przyczyniło się do wzrostu popularności tych łączników ciesielskich.