rekuperacja

Oszczędność jest niesamowicie ważną kwestią w dzisiejszym świecie, gdzie na porządku dziennym występuje zjawisko przejadania majątku. Jest to względnie dobre dla ogólnej gospodarki, gdyż pozwala jej zdecydowanie szybciej się rozwijać poprzez wzajemne wydawanie przez ludzi za dużych ilości środków.

Rekuperacja to hit

rekuperacjaJednak jest to zjawisko nieopłacalne dla pojedynczej jednostki, czyli w tym przypadku chociażby patrząc na jedno gospodarstwo domowe. W takiej sytuacji jego mieszkańcy mogą popaść w różnego rodzaju długi, czy też po prostu żyć w znacznie gorszych warunkach przez dłuższy okres. Tego typu sytuacja jest u nas niesamowicie częsta i zależna chociażby od poru roku. Największy okres biedy przychodzi późną jesienią, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy. W przypadku posiadania niesprawnego ogrzewania nawet fundusze bardziej bogatych domostw mogą znacznie ucierpieć, gdy posiadają oni chociażby duży dom, który jest trudny do ogrzania. Na taki, mało wydajny system składa się cała masa czynników, które wpływają na jego skuteczność. Często obwiniamy stary piec, czy wadliwą instalację grzewczą, jednak często szukamy problemu tam gdzie go po prostu nie ma. W ogromnej ilości starych domów za nadmierne wychładzanie pomieszczeń odpowiedzialna jest wentylacja, która jest przestarzała i stworzona tak, aby wychładzać te pomieszczenia.

rekuperacjaStosuje się tam najczęściej tą grawitacyjną, która wykorzystuje wszelkie nieszczelności konstrukcyjne i te specjalnie przygotowane, aby prowadzić wymianę powietrza na podstawie różnicy ciśnień, która największa jest zimą. Niesamowicie popularna rekuperacja z Poznania jest absolutnym hitem i kompletnym przeciwieństwem tego systemu, gdyż nie działa na takiej zasadzie, co pozwala dokładnie zaizolować całą konstrukcję domu, co pozwoli zachować nam zdecydowanie większą ilość ciepła. Rekuperacja jest tak zwaną wentylacją mechaniczną, która działa za pomocą rekuperatora, który prowadzi wymianę powietrza pomiędzy wnętrzem domu, a dworem. Wszystko przebiega przez szczelny system, który przechodzi bezpośrednią przez tę maszynę w której zachodzi jej najważniejsza cecha, a mianowicie odzysk ciepła. W nowoczesnych konstrukcjach sięga ona wydajności nawet dziewięćdziesięciu paru procent, co jest wynikiem niesamowicie dobrym jak na tego typu urządzenie. Pozwala to zaoszczędzić nawet do pięćdziesięciu procent na kosztach ogrzewania podczas sezonu grzewczego.

W wielu przypadkach może być to ogromna suma, którą możemy ulokować gdzieś indziej. Ogromną zaletą rekuperacji jest także fakt, że nie musimy przy niej otwierać okien, dzięki czemu dodatkowo nie wychładzamy domu.