Domy prefabrykowane są niezwykle popularnym trendem w ostatnich latach na naszym rynku. Coraz to więcej osób decyduje się właśnie na nie ze względu na ich niższą cenę i zdecydowanie mniejszą ilość czasu potrzebną na ich postawienie w konkretnym miejscu. Kolejną ich zaletą jest fakt, że są one bardzo tanie.

Domy letniskowe najwyższej jakości

 domy letniskoweCena za taki dom jest parę razy niższa, niż w przypadku murowanego obiektu tego samego typu, dlatego też jest to bardzo duża oszczędność, a jakość takiego obiektu często jest wyższa, niż w przypadku źle wykonanej konstrukcji murowanej. Konstrukcje tego typu cieszą się ogromna popularnością szczególnie jako domy letniskowe, których postawienie zajmuje maksymalnie parę tygodni. Jest to konstrukcja tania, która pozwala na bardzo luksusowy wypoczynek na chociażby swojej działce rekreacyjnej. Dodatkowo wiele z tych domów charakteryzuje się energooszczędnością, co jest dodatkowym plusem, gdyż pozwala nam oszczędzać nawet podczas spędzania czasu wolnego. To oszczędzanie energii objawia się w wielu aspektach. Jednym z głównych jest ogrzewanie, które skutecznie trzyma ciepło zimą, a chłód latem. Działa to bardzo dobrze dzięki wielowarstwowej strukturze ścian w tego typu obiekcie. Istnieje tam spora ilość warstw izolacyjnych, tynków, czy różnego rodzaju klejów, które skutecznie izolują od wilgoci i temperatury.

 domy letniskoweJednak kluczowy w tym wszystkim jest fakt, że cała przestrzeń pomiędzy belkami nośnymi wypełniona jest wełną mineralną, która jest niezwykle wydajnym izolatorem ciepła, a jej gruba warstwa ma bardzo niski współczynnik przepuszczalności cieplnej, dzięki czemu nie musimy w takim miejscu dużo grzać, a latem zachowamy przyjemny chłodek. Energooszczędne domy letniskowe – producent ich musi się niesamowicie przyłożyć, aby były one jak najwyższej jakości i odpowiadały wszelkim standardom narzucanym przez klientów, oraz wymogi budowlane, które obejmują także tę branżę. Wszelkie elementy takiego domu produkowane są na hali produkcyjnej, dlatego też unikają one spotkania z różnorakimi warunkami atmosferycznymi. Często na etapie budowy, domy murowane mocno nasiąkają wodą, po czym gwałtownie wysychają, co źle działa na materiały budowlane i może wpływać na spójność całej konstrukcji.

Ten problem nie występuje na hali produkcyjnej, gdzie panują kontrolowane warunki, a wszystkie elementy wykonywane są z największą precyzją, oraz dokładnością. Przychodzą one do nas w idealnym stanie, tak jak zostały wyprodukowane i od razu są montowane na miejscu konstrukcji. Nigdzie one nie leżą, ani nie nasiąkają co dodatkowo wpływa na ich trwałość.