okrągły granitowy zlewozmywak

Budowa czy remont mieszkania wiążą się z koniecznością podjęcia wielu trudnych decyzji. Należy wybrać bowiem odpowiednie meble, które oprócz estetycznego wyglądu będą też cechować się praktycznością. Musimy się też zdecydować jakie płytki ceramiczne do łazienki kupić, na jaki kolor pomalować ściany i sufity oraz jakie drzwi i okna wybrać.

Zlewy o prostej formie

okrągły granitowy zlewozmywakTego typu decyzji jest zresztą cała masa. Szczególnie kłopotliwe bywa zaprojektowanie i urządzenie kuchni. Musimy bowiem kupić odpowiednie urządzenia AGD – piekarnik, mikrofalówkę, lodówkę czy robota kuchennego. Kuchnia jest zazwyczaj niewielkim pomieszczeniem, dlatego należy wszystko dokładnie pomierzyć i oszacować. Szczególnie istotne jest to w przypadku szafek kuchennych. Muszą być one wystarczająco pojemne, by zmieściły się w nich wszystkie garnki, talerze, sztućce, kubki czy miski. Równie ważny jest wybór odpowiedniego zlewozmywaka. Muszą się w nim bowiem zmieścić brudne naczynia, które będziemy następnie zmywać. Dostęp do wody przydaje się przy myciu artykułów żywnościowych takich jak warzywa czy owoce. Jeśli będziemy chcieli wytrzeć blat kuchenny, to naszą szmatkę zwilżymy właśnie w zlewie. Na jaki jego model powinniśmy się zdecydować? Ważny jest z pewnością kształt, który nie tylko ma wymiar estetyczny, ale i praktyczny. Coraz bardziej popularne są zlewozmywaki okrągłe.

okrągły granitowy zlewozmywakSą one bardziej delikatne i subtelne niż ich prostokątne odpowiedniki. Pasują też one wizualnie do kształtu talerzy czy garnków. Jeszcze ważniejszym czynnikiem jest materiał, z którego wykonany jest zlewozmywak. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie zlewozmywaki granitowe. Są one jeszcze bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia niż ich odpowiedniki wykonane ze stali. Granit odporny jest też w wysokim stopniu na działanie temperatur. Cechuje się on również wyjątkowym, klasycznym designem, który będzie pasował praktycznie do każdej kuchni. Okrągłe granitowe zlewozmywaki pokochają zarówno miłośnicy bardzo prostych, minimalistycznych wnętrz, jak i fani awangardy i szokujących rozwiązań. Jeśli więc zależy nam na tym, by nasz zlewozmywak był bardzo wytrzymały, a do tego odznaczał się niezwykłym stylem i przyciągał wzrok, to granit okaże się strzałem w dziesiątkę.

Możemy wybrać wersję jedno lub dwukomorową. Pierwszy wariant sprawdzi się w sytuacji, gdy mieszkamy sami lub częściej jadamy w mieście niż w domu. Większy zlew będzie idealny dla dużych rodzin, by pomieścić wszystkie brudne talerze, miski, kubki i sztućce, jakich używają codziennie domownicy.