Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego jaką rolę pełni okno w naszym życiu. Socjologowie i psychologowie jakiś czas temu zdecydowali się na pewien eksperyment. Zamknięto kilka chętnych osób w pomieszczeniach bez dostępu do światła dziennego.

Okna dopasowane do klienta

oknaDostali tam wszystko, czego chcieli – konsole, komputery, książki i telewizor. Jednak jak się szybko okazało bez światła dziennego ciężko było im funkcjonować. Niektórzy po opuszczeniu pokoju musieli zostać poddani pomocy psychologicznej, ponieważ czuli się mocno uwięzieni. To pokazało jak wielkie znaczenie dla człowieka mają polecane okna z Garwolina. Dlatego też w pracy nie można o nich zapomnieć. Pracownicy bardzo potrzebują światła dziennego, by obserwować tego co znajduje się za nim. Jest to element, który zmniejsza stres oraz frustracje, która niejednokrotnie powstaje w wyniku piastowanego stanowiska. Dlatego też w wielu biurowcach, na przykład w Nadarzynie właściciele decydują się na to, aby zamiast ścian działowych postawić szyby. Są to raczej witryny sklepowe, bowiem są wykonane z aluminium. Przeszklone sprawiają iż każdy wie, co w danej chwili robi ta konkretna osoba. Naturalnie często dzieje się też tak, że od razu montowane są różnego rodzaju żaluzje, rolety. Można się z tym spotkać najczęściej w salach konferencyjnych. Przy organizacji poważnych spotkań z kluczowymi klientami bądź kontrahentami jest to rzecz niezbędna.

oknaNie można także pracownikowi dać poczucia, że jest on cały czas obserwowany jak zwierze w zoo. Trzeba zwrócić uwagę na pewną prywatność. Producenci bardzo często oferują różne rozmiary aluminiowych ram, tak aby okna mogły być dopasowane pod indywidualne zamówienie klienta. Szyby jakie są do nich wkładane także są wybierane przez samego zainteresowanego. Niejednokrotnie bywa tak, że są wybierane najzwyklejsze szyby. Jednak do gabinetów osób wyżej postawionych a także do wymienionej sali konferencyjnej niezbędnym okazać się może szyba o znacznie większej grubości. Chodzi głównie o to, aby była ona dźwiękoszczelna i osoby niepowołane nie powinny słyszeć pewnych warunków ogłaszanego kontraktu. Okna takie można także zamontować przy wejściu do biurowców. Jak się okazuje nie ma większego problemu z tym, aby zamontować w nich drzwi automatycznie otwierane lub przesuwne. To tylko doda pewnego rodzaju elitarności.

Warto jest więc zdecydować się na to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie do swojej firmy. Duża ilość okien pozwoli także zniwelować rachunki za energię elektryczną. Światło dzienne jest zdecydowanie lepsze od sztucznego.