konserwacja okien

Obecnie w sklepach mamy bardzo szeroki wybór okien. Mają one różne kształty, różne wielkości, różne właściwości ( na przykład zapewniające lepszą wentylację pomieszczenia czy wzmacniane przed uszkodzeniami mechanicznymi). Okna wykonywane są także z różnych materiałów. Są to metal, plastik (pcv) i drewno.

Okna pcv są bardzo tanie

okna pcv Warto jest wiedzieć jakie właściwości mają takie materiały, żeby wybrać te, które będą najbardziej odpowiednie dla naszego domu. Zacznijmy od omówienia tego, jakie są okna pcv dostępne w Bydgoszczy. Przede wszystkim warto napisać, że okna plastikowe to najtańsze i najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie. W każdym sklepie budowlanym znajdziemy mnóstwo dobrych ofert na okna plastikowe, a wszystkie będą w niskiej cenie. Okna pcv dostępne są w kolorach drewna, jak również białe (najpopularniejsze). Mogą być całe białe, całe w kolorze buku czy hebanu, jak również mieć kolor z jednej strony. Wtedy można je dopasować do wystroju wnętrza czy do koloru tynku na zewnętrznego. Okna plastikowe mają jeszcze tę zaletę, że są bardzo łatwe w utrzymaniu. Można je myć dowolnymi środkami i ,,narzędziami” (gąbkami, ścierkami), bez obaw o uszkodzenia. Wadą okien plastikowych jest fakt, iż ich uszkodzenia mechanicznego nie da się naprawić i okno nadaje się do wymiany.

okna pcv Przejdźmy do okien drewnianych. Ich estetyka z pewnością jest o wiele lepsza niż okien plastikowych. Na nich żaden ,,drewniany” nadruk nie będzie nigdy wyglądał tak dobrze jak samo naturalne drewno. Zaletą okien drewnianych jest to, że drewno posiada naturalne właściwości izolacyjne, więc zapewnia nam ciepło w domu. Dodatkowo wszystkie ubytki w drewnie można łatwo zamaskować szpachlą do drewna, czy też można okna odnowić, poprzez zdarcie ich wierzchniej warstwy i pomalowanie bejcą czy polakierowanie w celu zabezpieczenia. Wadą drewna jest to, że nie można go moczyć, ani myć agresywnymi środkami myjącymi, ponieważ naruszy się wtedy jego delikatną strukturę. Ostatnim rodzajem okien są okna metalowe, czyli aluminiowe. Aluminium jest materiałem w który nie wdaje się rdza, może być ono stale narażone na działanie wody, w końcu a aluminium są wszelkie puszki na napoje i konserwy. Można je myć dowolnym środkiem, nie trzeba ich konserwować, ani przejmować się ich stanem. Na pewno przetrwają lata.

Ich wada to dosyć wysoka cena, fakt iż nie będą pasowały do tradycyjnych wnętrz, jak również to, że nie naprawia się ich. W ofercie znajdziemy także okna drewniano-aluminiowe łączone w sobie estetykę drewna z trwałością metalu.