piec nadmuchowy

Poszukując najlepszej (czyli efektywnej, a przy tym niedrogiej) metody ogrzewania pomieszczeń produkcyjnych, z pewnością natrafimy na możliwość ogrzewania nadmuchem ciepłego powietrza. Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki piecom nadmuchowym opalanych paliwem stałym. Aby rozprowadzał on równomiernie ciepłe powietrze po całym dostępnym terenie, konieczny jest jednak jeszcze system rur.

Dlaczego wybrać piec nadmuchowy?

 piec nadmuchowyJeśli chodzi o materiał ich wykonania, może to być zarówno stal, jak i aluminium. W przypadku aluminium są to rury giętkie, dlatego większość osób woli właśnie je. Piece nadmuchowe są bardzo efektywne – według producentów, powietrze może zostać ogrzane nawet do 200 st. C. W ten sposób w bardzo krótkim czasie możliwe jest nagrzanie pomieszczenia, nawet jeżeli przez weekend czy inny dłuższy czas ogrzewanie było wyłączone. Nawet zimą. Nie ma tutaj bowiem możliwości zamarzania czynnika roboczego i urządzenie od razu po włączeniu gotowe jest do działania. Niedrogi piec nadmuchowy może być opalany dowolnym paliwem stałym – najczęściej wykorzystuje się tu resztki z drewna czyli trociny czy wióry, gdyż jest to najtańszy rodzaj paliwa (możemy na przykład umówić się z znajdującym się w naszym mieście tartakiem, który za niewielką cenę będzie sprzedawał nam właśnie te odpadki).

 piec nadmuchowyPiec taki dostosowany jest jednak nie tylko do drewna opałowego, ale także do węgla brunatnego. Piec taki rozpala się od góry, a spalanie paliwa jest naprawdę wydajne. Palenisko wykonane jest z blachy stalowej, której grubość nie może być mniejsza niż 5,0 mm. Z tego samego materiału wykonany jest płaszcz powietrza. To sprawia, że urządzenie jest całkowicie odporne na wysokie temperatury, jak i na wahanie temperatur. Wewnątrz pieca ułożone są cegły z glinki szamotowej, które także podnoszą odporność blachy na wysokie temperatury – po prostu chronią blachę przed nadmiernym nagrzewaniem. Powstałe w piecu gorące powietrze przekazywane jest za pomocą dmuchawy do systemu rurowego, a następnie rozprowadzane po całym pomieszczeniu. To rozwiązanie jest polecane zwłaszcza jeżeli zależy nam na szybkim ogrzaniu dużych przestrzeni, a więc najczęściej stosuje się je przy halach produkcyjnych, magazynowych, dużych zakładach przemysłowych, ale też w halach sportowych czy warsztatach samochodowych.

Jeżeli zależy nam na efektywności ogrzewania a przy tym na nieponoszeniu zbyt wysokich kosztów paliwa, to właśnie piece nadmuchowe są idealnym rozwiązaniem dla nas, gdyż spełnią wszystkie nasze wymagania w tym zakresie. Dlatego to najlepszy wybór.