pułapka na krety

Tak wiele jak wiele jest rodzajów roślin, tyle samo znalazłoby się rodzajów szkodników ogrodowych. . Przemysł ogrodniczy dostosowuje się do potrzeb jakie mają posiadacze ogrodów, proponując wiele rozwiązań.

Pułapka na krety ważne przy zabezpieczeniu trawnika

pułapka na kretyPowstają różne środki chemiczne, odstraszacze i inne metody na zabezpieczenie ogrodów przed stratami, które niesie za sobą obecność szkodników czy wystąpienie chorób u którejś z roślin. W zależności od tego jakiego rodzaju rośliny uprawiamy i na jakim rodzaju podłoża możemy wybrać różne nawozy i środki chemiczne do opryskiwania roślin zagrożonych wystąpieniem choroby. Jeśli mamy jednak problem ze szkodnikami, a najczęściej występującym z nich jest oczywiście każdemu z nas znany kret, wtedy również mamy szeroki wybór produktów. Jednak w tej sytuacji też musimy się skonsultować z kimś doświadczonym, bądź z kimś, kto posiada odpowiednią wiedzę na ten temat. Tak na przykład możemy zdecydować się na odstraszacz kretów, kiedy mamy uprawę warzyw, bądź innych roślin na przykład ozdobnych kwiatów. W takiej sytuacji może nam się przydać również pułapka na krety. Jednak już inne propozycje będą nas dotyczyć w przypadku, kiedy chcemy zabezpieczyć nasz trawnik. Wtedy każdy doświadczony ogrodnik doradzi coś takiego jak siatka przeciw kretom.

Oczywiście nazwa ta kryje pod sobą wiele opcji, bo każdemu z nas może być potrzebna siatka na krety o określonym rozmiarze z odpowiedniego materiału. Dlatego polecamy dobrze zastanowić się i rozważyć to co proponują nam specjaliści.