huśtawki ogrodowe metalowe

Nie tylko dzieci uwielbiają się bawić na huśtawkach. Również dorośli chętnie się korzystają z takich sprzętów, kiedy nadarzy się okazja. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup ogrodowej huśtawki na działkę. Dzięki temu cała rodzina może się bujać kiedy chce i jak długo chce.

Huśtawki z metalu i drewna

huśtawki ogrodowe metaloweDo wyboru jest wiele modeli huśtawek, więc warto wybrać tę najbardziej odpowiednią. Obecnie najbardziej popularne są wytrzymałe huśtawki ogrodowe metalowe. Wykonane z nierdzewnego tworzywa są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie tylko nie będą korodować, ale także są odporne na działanie promieni słonecznych, czy wysokie i niskie temperatury. Metalowa huśtawka jest stabilna i dobrze znosi nawet duże obciążenia. Oznacza to, że jednocześnie może się na niej bujać cała rodzina! Zwykle to właśnie takie huśtawki można znaleźć w sklepach budowlanych i ogrodniczych. Ich montaż nie jest trudny, łatwo można też je przenosić. Poza stelażem w zestawie są też tekstylne siedzisko+oparcie, jak również daszek, chroniący przed słońcem. Dobrym wyborem będzie także huśtawka drewniana. Będzie bardziej ekologiczna, naturalna i estetyczna niż huśtawka drewniana.

huśtawki ogrodowe metaloweTutaj również siedzisko jest z drewna, a montowane jest ono na łańcuchach. Huśtawkę drewnianą można kupić gotową lub też zmontować ją samodzielnie. Postawa do tylko kilka zbitych ze sobą belek, dwa haki z łańcuchami i siedzisko. Wadą takich huśtawek jest fakt, iż trzeba je co jakiś czas odnawiać. Kolor może blaknąć, poza tym drewno nie jest odporne na działanie wilgoci. Warto zaznaczyć też, że takie huśtawki nie mają zadaszenia. Można za to łączyć je z drabinkami, czy innymi elementami zabaw dla dzieci. Obecnie nie trzeba jednak wybierać między huśtawkami drewnianymi i metalowymi. W sprzedaży są tez nowoczesne bujawki z technorattanu, zwykle mające formę kokona lub łezki. Są to huśtawki wolnostojące, dla jednej osoby. W głębokim siedzisku zawsze znajdują się miękkie poduszki, by można było wygodnie korzystać z huśtawki. Tego typu bujawki można wykorzystać także na tarasie, balkonie, a nawet w salonie czy sypialni, jeśli jest oczywiście odpowiednio duże.

Kończąc rozważania, huśtawka ogrodowa to sprzęt, który pokochają osoby w każdym wieku. Zarówno dzieci i dorośli chętnie będą przesiadywać na bujawkach o każdej porze roku, nawet w niepogodę. Do wyboru są huśtawki metalowe, drewniane i te wykonane z technorattanu, pojedyncze lub dla wielu osób. Zawsze znajdzie się coś ciekawego w ofertach sklepów budowlano-ogrodniczych.