Dom

Zazwyczaj bramy do garażu to spory wydatek w domowym budżecie. Dlatego trzeba wybrać taki model, który będzie odpowiadał wszystkim potrzebom domowników. Niektóre rodzaje tych konstrukcji tworzone są na specjalny wymiar, by pasowały do rozstawu garażu i wolnej przestrzeni na podjeździe. Wykończenie i dodatkowe wyposażenie bram jest równie istotnymi kryteriami wyboru.

Bramy garażowe — kilka praktycznych wskazówek

bramy garażoweMateriał na bramy do garażu ma bardzo duże znaczenie. Zazwyczaj wykonuje się je z blachy stalowej lub aluminiowej. Aby były bardziej odporne pokrywa się je tworzywem antykorozyjnym. Wtedy czas eksploatacji jest o wiele dłuższy. Niektórzy stawiają również na modele z ociepleniem, głównie w przypadku garaży przyległych do domu. Wówczas można liczyć na wysoką termoizolację i energooszczędność. Z kolei do budynków wolnostojących polecane są bramy niewymagające dodatkowego ocieplenia. Kolejnym kryterium wyboru jest obecność napędu. Zazwyczaj bramy do garażu ryglowane są zamkiem i otwierane/zamykane kluczem. Z kolei podnoszenie umożliwia specjalny mechanizm i uchwyty umieszczone w miejscach niewymagających dużych nakładów siły. Z kolei wygodę otwierania, nawet bez wysiadania z samochodu zapewnią wbudowany napęd i dedykowany pilot. Ponadto bramy do garażu mogą być wyposażone w dodatkowe udogodnienia np. drzwi przejściowe.

DomZ kolei by doświetlić wnętrze można zamówić model z okienkami lub przeszkleniami. Istotnym kryterium jest również wymiar – minimalne szerokość i wysokość to 2,3 na 2 m. Oczywiście brama powinna być odpowiednio dopasowana do otworu garażowego. Wracając do termoizolacji, warto zwrócić uwagę na to, że bramy segmentowe nie wymagają dodatkowego ocieplenia, ponieważ wewnątrz paneli znajduje się pianka poliuretanowa. Im grubsza warstwa, tym brama jest lepiej izolowana przed chłodem z zewnątrz. Kolejnym kryterium jest dopasowanie jej do elewacji domu, by tworzyła harmonijną całość z wyglądem posesji. W ten sposób najlepiej wybierać klasyczne bramy garażowe Kielce są miastem, w którym wielu producentów oferuje ponadczasowe modele tego typu konstrukcji. Dzięki temu spójność jest zachowana, a design współgra zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwem.

Bramy do garażu są takim elementem wyposażenia, który ma za zadanie odpowiednio chronić wnętrze przed aktami wandalizmu, atakami zwierząt czy niedogodnymi warunkami atmosferycznymi. Ważne jest jednak, by estetycznie prezentowała się na tle zadbanej elewacji i wypielęgnowanego ogrodu. Dzięki temu będzie nie tylko funkcjonalną, ale również atrakcyjną częścią architektury posesji.