Budownictwo modułowe zyskuje na polskim rynku coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że budowa i utrzymanie takich mieszkań jest zdecydowanie tańsze, niż w przypadku tradycyjnych domów murowanych. Wykonywane są one między innymi z prefabrykatów oraz kontenerów, które zostają przystosowane do pełnienia roli budynku mieszkalnego.

Dom modułowy na cały rok

domy modułoweZastosowane technologie oraz typ wykończenia uzależnione są od tego, jaką rolę ma pełnić moduł. W przypadku domów całorocznych firmy budujące zapewniają najwyższy poziom izolacji termicznej oraz rozwiązania, które pozwolą zadbać o komfort użytkowania. Takie domy powstają w fabrykach, gdzie są przygotowywane do przewiezienia na działkę właściciela. Wcześniej zostaje ona odpowiednio przygotowana, między innymi wykonuje się odpowiednie fundamenty, by konstrukcja domu była trwała i solidna. Upragniony dom modułowy do całorocznego zamieszkania może być gotowy w przeciągu kilku tygodni. Wystarczy akceptacja projektu, przygotowanie działki, wykonanie modułów i złożenie ich w całość na działce. Dom jest przygotowywany pod klucz, dzięki czemu od razu po umieszczeniu gotowych modułów można w nim zamieszkać. Znaczna większość tego typu domów jest energooszczędna i wykorzystuje odnawialne źródła energii. Pozwala to zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz ograniczyć straty ciepła do minimum.

domy modułoweDużą zaletą domów modułowych jest fakt, że w każdym momencie można zmienić miejsce jego położenia. Na domy modułowe nie jest potrzebne zezwolenie, dlatego w przypadku przeprowadzki można zabrać dom ze sobą. Dbając o nowoczesny design firmy tworzą konstrukcje o ponadczasowym charakterze, które sprawdzą się zarówno w miejskim, jak i wiejskim krajobrazie. Bez względu na położenie działki, znajdujące się tam skarpy czy inne utrudnienia dla zwykłych domów, w przypadku domów modułowych nie jest to przeszkodą. Cały budynek zostanie tak skonstruowany, by możliwie jak najciekawiej wykorzystać całą dostępną powierzchnię. Wystarczy tylko przygotować działkę i pozwolić działać firmie, która pozostałe zadania wykona samodzielnie. Domy modułowe zapewniają duży komfort mieszkania. W niskiej cenie można otrzymać swój własny dom, który w razie potrzeby można przewieźć w inne miejsce.

Poza tym projekt wyglądają bardzo nowocześnie, konstrukcje są trwałe, dzięki czemu przez wiele lat użytkowania nic się nie dzieje. Gotowe moduły będą gotowe w przeciągu kilku tygodni i zmontowane na działce tak, aby można było się od razu wprowadzać. Wykorzystywane technologie zapewniają energooszczędność oraz korzystny wpływ na środowisko.