meble z palet do baru

Meble z palet cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób wykorzystuje je jako wyposażenie meblowe ogrodów i tarasów, coraz częściej goszczą również w salonach i sypialniach. Z palet wykonuje się zarówno sofy do pokojów dziennych, stoliki kawowe jak i ramę łóżka sypialnianego.

Meble do baru mogą być tanie

meble z palet do baruObecnie chętnie z mebli z palet korzystają również restauratorzy oraz właściciele kawiarni i barów, stały się one z pewnością ciekawym elementem aranżacyjnym zarówno przestrzeni miejskiej jak i domowych zakątków. Plusem takie rozwiązania zdecydowanie jest to, że stylowe meble z palet do baru czy domu można wykonać samodzielnie nie posiadając specjalnych umiejętności stolarskich. Palety nie są drogim materiałem, możemy zakupić ze skupów i hurtowni bądź zaproponować odkupienie ze sklepu budowlanego kilku sztuk, palety zamówić możemy również przez internet. Cena za paletę waha się w granicach od 20 do 50 złotych. Aby stworzyć mebel musimy dokupić również takie elementy jak łączniki, wkręty, czy kółka. Niezbędny będzie nam również papier ścierny, a także farba do drewna, zaś gdy planujemy wykonać meble ogrodowe czy balkonowe niezbędny będzie również dobry impregnat. Przed przystąpieniem do wykonania mebli z palet konieczne jest ich zeszlifowanie za pomocą papieru ściernego oraz szlifierki, tak by deski palety były gładkie. Przed tą czynnością należy usunąć wszelkie elementy palety, które nie będą nam potrzebne. Po zakończeniu szlifowania, drewno należy dokładnie oczyścić z pyłu za pomocą zmiotki i szczotki.

meble z palet do baruOczyszczoną paletę maluje się impregnatem. Na rynku dostępnych jest wiele produktów typu oleje, lakiery, preparaty bezbarwne, koloryzujące, satynowe, matowe i z połyskiem. Jeśli chcemy, aby nasze meble miały naturalny kolor, warto wybrać preparaty bezbarwne lub te o naturalnych odcieniach drewna. Po dokładnym wyschnięciu impregnatu, można przystąpić do łączenia elementów. Pamiętajmy by nigdy nie impregnować mokrego drewna, paleta musi być zatem dobrze wysuszona zanim przystąpimy do działań z nią. Po skręceniu mebli według wcześniej przygotowanego projektu, należy palety pomalować docelowym kolorem farby jeśli mieliśmy taki zamysł. Najlepiej prezentują się meble z balet bielone, bądź w ciemnych odcieniach brązu.

Idealnym dopełnieniem będą poduszki ozdobne. Na stolik kawowy z palet dobrze jest nałożyć taflę szkła dla wyrównania powierzchni, wtedy będzie on bardziej ergonomiczny w użytkowaniu. Wykonanie mebli z palet jest prostym i szybkim zabiegiem wymagającym niedużego wysiłku.