meble na wymiar

Kupowanie standardowych mebli w sklepie meblarskim jest bardzo łatwe. Wystarczy pójść do lokalu, rozejrzeć się, znaleźć coś co się nam podoba, sprawdzić ceny i kupić produkt. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Czasem pomieszczenia w naszym lokum są trudne do zagospodarowania. Są bardzo małe, wąskie, czy mają nietypowy kształt.

Najpopularniejsze meble robione na wymiar

meble na wymiar Nie zawsze też w sklepie znajdziemy coś, co w stu procentach będzie odpowiadało naszemu gustowi i możliwościach cenowych. Co wtedy? Rozwiązaniem są meble na wymiar z Krakowa. Wyposażenie wnętrz tworzone na zamówienie będzie nieco droższe, niż to ,,gotowe”, jednak dzięki niemu zyskamy pewność, że efekt końcowy będzie wybitnie estetyczny i praktyczny, taki jaki byśmy chcieli. Co trzeba wiedzieć wcześniej zanim wybierzemy meble na wymiar z Krakowa? Przede wszystkim klient musi dokładnie wiedzieć czego chce. Trzeba wybrać kolor, materiał, wymiary mebla, jego wykończenie. Wiele firm oferuje katalogi z przykładowymi rozwiązaniami, mają także kolornik/próbnik, dzięki czemu wybór będzie ułatwiony. Specjaliści powinni przyjechać do lokum i samo wymierzyć jak duży może być mebel. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko długość i szerokość pomieszczenia, ale także to, że trzeba zostawić miejsce na mocowanie np. garderoby do zabudowy, czy też dostatecznie duże przejście w kuchni.

meble na wymiarMeble na wymiar to najczęściej właśnie meble do zabudowy – szafy i meble kuchenne. W przypadku szaf jest to najwygodniejsza opcja, bo daje możliwość zaplanowania przestrzeni wewnątrz jej od podstaw i dopasowania liczby półek i wieszaków. Przypadku mebli kuchennych największym problemem są te w blokach, często długie i wąskie, a dopasowanie mebli jest przez to problematyczne. Meble na zamówienie sprawią, że kłopot znika. Oczywiście to nie jedyne meble, które da się w ten sposób wykonać. Zamawiane są też biblioteczki, meblościanki, długie stoły do jadalni, a nawet łóżka. Najczęściej meble tworzone są przez specjalistyczne firmy, które zajmują się tylko meblami na wymiar. Dzięki temu mają one najlepsze rozeznanie na rynku, jak i zapewniają szybką realizację zamówień.

Omawiane wyposażenie wnętrz to opcja dla osób, które mają problem z doborem mebli do swojego lokum, jak również dla tych, dla których oferta sklepowa jest niesatysfakcjonująca. Chcą oni czegoś innego, co będzie się wyróżniać. Takie zamówienia także są realizowane przez fachowców. Warto zaznaczyć, że cena może jest wyższa od mebli z popularnych sieciowych sklepów, ale i tak niższa niż za niektóre stylowe meble luksusowe.