wyposażenie salonu fryzjerskiego

Każdy fryzjer musi mieć w swoim salonie mnóstwo szamponów, odżywek, produktów do stylizacji włosów, a także zestaw nożyczek, szczotek, czy ręczników jednorazowych. Bez nich nie dałoby się obsłużyć klientów. Nie mniej ważne są jednak odpowiednie meble w salonie fryzjerskim. Są one potrzebne by umyć włosy klientowi, jak i posadzić go do strzyżenia czy farbowania fryzury.

Jakie opcje są do wyboru?

stylowe fotele fryzjerskieCo trzeba nabyć by otworzyć stylowy salon fryzjerski? Na pewno należy zainwestować w stylowe fotele fryzjerskie. To na nich klient będzie siedział podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Koniecznie siedzisko fotela musi być obrotowe, tak by klient mógł wygodnie się na nim rozsiąść, a fryzjer mógł go obracać np. w celu pokazania tyłu fryzury w lustrze. Nóżki muszą być stabilne, tak by fotel nie mógł się przesuwać w trakcie zabiegów. Warto inwestować w modele z szerokim oparciem i podłokietnikami, tak by były one jak najwygodniejsze. Zaleca się celować w modele z ekoskóry – jest mniej problematyczna w utrzymaniu niż skóra prawdziwa, a do tego łatwe do osuszenia i czyszczenia – nie tak jak tapicerka. Druga ważna rzecz to toaletka. Wybierane są zarówno modele stojące, jak i podwieszane. Te pierwsze przypominają małe biurko z zamontowanym na tylnej krawędzi lustrem, z kolei te drugie to niejako połączenie półki i lustra. Jest ono niezbędne by klient mógł się widzieć podczas zabiegów i kontrolować ich przebieg.

wyposażenie salonu fryzjerskiego Ważne też jest miejsce na trzymanie nożyczek, czy grzebyków tak by były w zasięgu ręki. Poza konsolą warto mieć też regał na kółkach oraz wieszaki na ścianie. Te drugie służą do podwieszenia suszarki czy golarki do włosów. Są pod ręką, a jednocześnie nie zajmują miejsca. Regał jezdny służy głównie do przechowywania szczotek, klipsów, czy peleryn wykorzystywanych przy strzyżeniu. Składa się on z wielu wysuwnaych przegródek więc można do niego chować wiele rzeczy. plastik jest łatwy do wyczyszczenia, a do tego lekki. Regał zatem przesuwa się bez problemu jedną ręką. Fryzjer musi posiadać także myjnię w której myje się włosy, czy spłukuje farbę. Przypomina ona fotel z dołączoną umywalką, choć są też modele osobne (fotel i myjka montowana obok niego, nie jako jedna konstrukcja), a nawet myjki które podłącza się do standardowej umywalki – opcja dla fryzjerów pracujących w domach.

Jak widać fryzjer musi zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednie kosmetyki, czy sprzęty, ale także w meble. Fotele, myjnie, regały na kółkach na pewno będą codziennie wykorzystywane przy wszystkich zabiegach. Warto zatem w nie inwestować w modele solidne najwyższej jakości.