meble kuchenne

Meble do kuchni są najważniejszym wyznacznikiem stylu tego pomieszczenia. Muszą się one dobrze komponować nie tylko z kolorystyką, ale również zakupionym sprzętem, który często dostępny jest tylko w uniwersalnych kolorach. Cały projekt zabudowy powinien brać pod uwagę także funkcjonalność, dzięki czemu kuchnia będzie spełniała nasze potrzeby.

Meble kuchenne na wymiar

meble kuchenneCoraz trudniej jednak znaleźć w sklepach meblowych takie szafki, które będą łączył w sobie funkcjonalność wraz z nowoczesnym wyglądem. Nie pozostaje więc nic innego, jak wykonać kuchnię na zamówienie. Indywidualne projekty kuchni stają się popularniejsze ze względu na fakt, że sklepy meblowe ograniczają swój asortyment do klasycznych szafek, na które na pewno znajdzie się kupiec. Nie można znaleźć tam blatu o nietypowej powierzchni, czy nowocześnie otwieranych szafek. Aby uzyskać wszystkie te dodatkowe funkcjonalności trzeba samodzielnie znaleźć firmę stolarską, która wykona meble kuchenne na zamówienie. Zanim profesjonaliści przystąpią do prac najpierw dokładnie zapoznają się z pomieszczeniem i wymierzą wszystkie ściany aby wiedzieć jaką powierzchnię dokładnie może zajmować zabudowa. Wszystkie jej elementy zostaną omówione wraz z domownikami tak, aby nie okazało się później, że na coś brakuje miejsca.

meble kuchenneWarto od razu poinformować wykonawców o tym jak będzie wyglądał sprzęt AGD, czy będzie on podlegał zabudowie, czy należy jednak zostawić miejsce dla urządzeń wolnostojących. Organizując przestrzeń należy pamiętać, że potrzebne jest miejsce zarówno na zmywanie, przygotowywanie potraw oraz przechowywanie niezbędnej zastawy. Ilość półek powinna być wystarczająca, dlatego warto zagospodarować całą możliwą przestrzeń montując szafki na ścianie niemal do samej góry, by rzadziej używany sprzęt również miał swoje miejsce. Ostatnim, ale równie ważnym elementem jest dobranie właściwego materiału, aby meble pod wpływem ciepła i wody się nie niszczyły. Stolarz powinien wiedzieć, że zabudowa kuchenna wymaga zdecydowanie grubszych płyt o wzmocnionej odporności na temperaturę, dzięki czemu meble będą nie tylko wytrzymałe, ale także w pełni bezpieczne. Zamawiając meble do kuchni warto mieć na uwadze przede wszystkim swoje potrzeby.

Nie chodzi o to, by podążać za modą prezentowaną na wystawach sklepowych. Kuchnia jest miejscem, gdzie spędzamy czas gotując lub sprzątając, trzeba więc tak zagospodarować te pomieszczenie, by mieć wystarczająco dużo przestrzeni na wszystkie czynności. Poza tym duża ilość szafek nigdy nie okazała się jeszcze nieprzydatna.